×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowa odsłona Kępy Mieszczańskiej

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 16 maj 2019 11:00
  • Aktualizacja: 16 maj 2019 11:02
Nowa odsłona Kępy Mieszczańskiej
fot. mat. prasowe

Bulwary Książęce, realizowane przez BPI Real Estate Poland we Wrocławiu nadadzą Kępie Mieszczańskiej nowego oblicza. Powstający kompleks sprawi, że okolica zyska funkcjonalny wymiar i zmieni się w prawdziwe, tętniące życiem bulwary Wrocławia. Inwestycję łączącą funkcje mieszkaniową i handlowo-usługową wyróżnia wyjątkowa architektura spod kreski Sud Polska i doskonała lokalizacja pomiędzy dwoma ramionami Odry.

REKLAMA

Bulwary Książęce to inwestycja BPI Real Estate Poland na Kępie Mieszczańskiej, odzwierciedlająca rozwój Wrocławia. Wyspa, która wcześniej nie prezentowała się zbyt okazale ze względu na zniszczenia powojenne, dzięki realizowanym projektom zyskuje nowe oblicze. W Bulwarach Książęcych powstanie pasaż handlowy z planowanymi kafejkami oraz klimatycznymi restauracjami, który stanie się nową atrakcyjną przestrzenią publiczną. Remont ulicy Księcia Witolda, realizowany przez belgijskiego dewelopera oraz rewitalizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego będą miały swój wkład w zagospodarowanie najbardziej zielonej wyspy we Wrocławiu. To wyjątkowe miejsce już w niedalekiej przyszłości stanie się jednym z najpiękniejszych deptaków w mieście. Bulwary Książęce mają unikalny, śródmiejski charakter i centralne położenie, co powoduje, że stają się jednym z najbardziej luksusowych adresów we Wrocławiu, który przyciąga ludzi prowadzących dynamiczny tryb życia. Projekt Bulwarów Książęcych jest zupełnie wyjątkowy w porównaniu z innymi inwestycjami mieszkaniowymi w Polsce. O jego unikalności stanowi to, że jest to inwestycja otwarta, nie tylko dla mieszkańców kompleksu, ale i wszystkich Wrocławian, z publicznymi uliczkami dla pieszych, ale jednocześnie zapewniająca intymność mieszkańcom, między innymi poprzez prywatne ogrody. Wyjątkowa jest także koncepcja architektoniczna budynków zapewniających szerokie tarasy oraz duże okna z malowniczym widokiem na miasto i rzekę. Projekt Bulwarów nawiązuje do najsilniejszego trendu w projektowaniu osiedli mieszkaniowych na całym świecie. Takie osiedla wpisują się w rytm życia miasta. Bulwary Książęce doskonale integrują się z otoczeniem – powiedział Jocelyn Fillard, dyrektor ds. architektury i partner w SUD Polska.

Bulwary Książęce powstające na pograniczu Starego Miasta i Śródmieścia są doskonałym przykładem umiejętnego wykorzystania bliskości rzeki, zachęcającej do rekreacji i spotkań, przy jednoczesnym zagospodarowaniu przestrzeni publicznej. Bulwary Książęce to projekt, który odzwierciedla rozwój Wrocławia. Zgodnie z myślą przewodnią firmy, inwestycja jest innowacyjna i podąża z duchem miasta, wpisując się w jego bogatą architekturę. Nowoczesna bryła i wysokiej jakości materiały nadają jej ponadczasowy charakter i styl. Budynek został zaprojektowany tak, aby tworzył spójną całość i wpisywał się w nietuzinkowy wygląd starej części Wrocławia. Elegancka elewacja I etapu inwestycji została wykonana z oryginalnej włoskiej ceramiki „boa diamanté”, odbijającej światło oraz taflę wody. Z kolei fasada II etapu wykonana zostanie z okładziny ceglanej nawiązującej do historycznej zabudowy tej części miasta. Inwestycję charakteryzują także prześwity pomiędzy budynkami będące ciągami komunikacyjnymi wplecionymi w pasaż handlowy, dzięki którym odwiedzający zyskają unikalny widok na obydwa ramiona Odry.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie