REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowa strefa rekreacji powstanie w Tychach

  • Autor: UM Tychy
  • 22 sty 2023 09:24
Nowa strefa rekreacji powstanie w Tychach
fot. Unsplash

W tyskim magistracie ogłoszono przetarg na budowę miejsca rekreacyjnego na terenie byłego parkingu strzeżonego przy ul. Dąbrowskiego. Obecnie teren jest niezagospodarowany, co wkrótce ma się zmienić.

REKLAMA

  • Na terenie byłego parkingu strzeżonego przy ul. Dąbrowskiego w Tychach powstanie strefa rekreacji dla mieszkańców.
  • W tyskim magistracie ogłoszono przetarg na budowę nowej inwestycji.

Urząd Miasta w Tychach od dawna planował uporządkowanie tego terenu. Prośby o zajęcie się tym tematem do urzędu miasta kierowali także mieszkańcy. 

- Obserwujemy zmiany, jakie zachodzą w przestrzeni wokół nas i nie chcemy stać obojętnie wobec spraw, które mają bezpośredni wpływ na jakość funkcjonowania w naszym mieście, a zwłaszcza zamieszkania i życia nas samych oraz naszych dzieci. Cieszyliśmy się, kiedy parking strzeżony przy ul. Henryka Dąbrowskiego został rozebrany. To bardzo ważne, by teren ten został zrewitalizowany i uzupełnił tereny zielone w naszym mieście – pisali do tyskiego magistratu przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej z ulicy Darwina.

Projekt zakłada budowę placu zabaw dla dzieci, zielnika miejskiego z donicami do uprawy ziół oraz montaż elementów małej architektury, takich jak ławki, leżaki, stojaki rowerowe czy kosze na śmieci. Wszystko to otoczone będzie trawnikami, rabatami z nasadzeniami, trawami ozdobnymi i łąką kwietną. Zasadzone zostaną również drzewa. W ramach inwestycji zaplanowano również wykonanie koncepcji dla strefy przeznaczonej pod obiekty gastronomiczne - podaje oficjalny portal miejski Tych.

Oferty przetargowe przyjmowane będą do 30 stycznia. Od momentu podpisania umowy, wykonawca będzie miał dziewięć miesięcy na realizację zadania, na które w budżecie miasta zaplanowano 1 480 000 złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie