REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Nowa trasa tramwajowa w Warszawie. Podpisano umowę

  • Autor: UM Warszawa
  • 27 paź 2021 09:55
Nowa trasa tramwajowa w Warszawie. Podpisano umowę
Właśnie podpisano umowę na budowę nowej trasy tramwajowej w stolicy. wiz. UM Warszawa

Jak podaje UM Warszawa, podpisano umowę na budowę nowej trasy tramwajowej w Warszawie.  Trasa zapewni szybki dojazd z ulicy Kasprzaka do dwóch stacji metra – Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ

REKLAMA

  • Właśnie podpisano umowę na budowę nowej trasy tramwajowej w stolicy. Wkrótce rozpoczną się roboty budowlane.
  • Pasażerowie skorzystają z sześciu nowych peronów. Wszystkie przystanki będą przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, opiekunów z dziećmi w wózkach i seniorów.
  • Budowa nowej trasy tramwajowej zgodnie z planem ma się zakończyć w 2023 roku.

– Na otwarcie tramwaju na Kasprzaka czekają mieszkańcy szybko rozbudowujących się osiedli na Odolanach i okolic ul. Jana Kazimierza. Ale skorzystają nie tylko mieszkańcy Woli. Tramwaj dowiezie pasażerów do przystanku kolejowego Warszawa Wola. Do metra krótszą trasą dotrą także tramwaje z Bemowa – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Prace będą prowadzone na odcinku o długości niemal 3,5 km. Między ul. Wolską a ul. Skierniewicką zostaną wybudowane nowe tory – około 2,3 km. Już istniejące w ul. Wolskiej i Kasprzaka, o długości ok. 1,2 km, zostaną zmodernizowane.

Sześć nowych peronów

Pasażerowie skorzystają z sześciu nowych peronów na przystankach: przy Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ul. Ordona. Wszystkie przystanki będą przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, opiekunów z dziećmi w wózkach i seniorów. Do przystanku przy ul. Ordona, który będzie poniżej poziomu terenu będzie można dostać się windą i z pomocą pochylni. Będzie „zielona fala” a tory na ul. Kasprzaka, tak jak na Grochowskiej, zostaną obsadzone rozchodnikiem.

Pierwsze prace związane z przejęciem placu budowy i organizacją zaplecza technicznego rozpoczną się jeszcze w tym roku. Budowa nowej trasy tramwajowej zgodnie z planem ma się zakończyć w 2023 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie