Nowa ulica w Kielcach oddana do użytku. W ramach projektu powstał 200-metrowy wiaduktPAP - 22-09-2020 09:38


Nowa ulica Olszewskiego w Kielcach z blisko dwustumetrowym wiaduktem nad torami kolejowymi jest od wtorku przejezdna.

Droga ma usprawnić ruch w północnej części miasta oraz zapewnić dodatkowe połączenie do terenów inwestycyjnych Kieleckiego Parku Technologicznego. Budowa połączenia ul. Olszewskiego z ul. Witosa, w ramach której m.in. powstała długa na ok. 190 m estakada, zakończyła się w lipcu.

"W poniedziałek w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy od nadzoru budowalnego pozwolenie na użytkowanie nowej drogi. To była ostatnia przeszkoda, która uniemożliwiała przejazd ulicą. Dzisiaj w godzinach porannych ulica została udostępniona kierowcom" - przekazał we wtorek PAP Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

W ramach rozbudowy ulicy Olszewskiego wykonano około 2 kilometry nowej drogi, która została poprowadzona w kierunku terenów inwestycyjnych KPT. Najważniejszym elementem projektu była budowa blisko 200-metrowego wiaduktu nad torami kolejowymi. Dzięki temu, "ślepa" do tej pory Olszewskiego połączy się z Witosa i Zagnańską, tworząc nowy układ komunikacyjny w północnej części miasta.

Rozbudowę ulicy Olszewskiego rozpoczęto w listopadzie 2018 roku. Inwestycja warta niemal 39 milionów złotych powstała dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Dofinansowanie wynosi 85 procent, a wkład miasta to 15 procent.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ je/