REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Nowe centra miast. Jak projektuje się wśród architektury zastanej?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 paź 2017 14:39
Nowe centra miast. Jak projektuje się wśród architektury zastanej?
Pixel House, fot. mat. prasowe

W ciągu kilku ostatnich lat ulica Legnicka zyskała na znaczeniu. Przy jednej z głównych arterii Wrocławia powstają nowe inwestycje handlowe, usługowe i mieszkaniowe. To niemałe wyzwanie dla architektów, którzy mają zaprojektować kolejny obiekt w tej lokalizacji. Jak wpisać się w istniejącą już zabudowę?

REKLAMA

Legnicka, niegdyś aleja z ciągiem kamienic, w czasach PRL-u – ulica otoczona blokami z wielkiej płyty. Od dawna stanowiła ważny szlak komunikacyjny. Dziś rozwija się w niesłabnącym tempie. Vis-à-vis CH Magnolia powstaje Pixel House, budynek usługowo-mieszkalny dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. Pierwszy etap inwestycji już zakończono. Drugi planowany jest na I kwartał 2018 roku. Rok później ma powstać trzeci etap. Obiekt został zaprojektowany przez Biuro Architektoniczne Bzdęga-Wiśniewski.

Zapewnić ciszę i komfort

Uwagę przyciąga nietypowa fasada budynku. Od strony ulicy Legnickiej widzimy podwójną szklaną taflę. Przewidziano w niej zielone oranżerie. – Taki zabieg ma zapewnić lepszą izolację akustyczną. To bardzo ważne przy okazji projektowania budynku znajdującego się w pobliżu ruchliwej ulicy – spostrzega Emil Basta z firmy deweloperskiej WPBM „Mój Dom” S.A.

Materiały typowe dla Wrocławia

Aby nowoczesny budynek nie kłócił się z wyglądem otoczenia i charakterem miasta, dobrze jest odnieść się do elementów, które są wspólne w projektowaniu wrocławskich budowli. Założeniem architekta było nawiązanie do tradycyjnie stosowanego we Wrocławiu materiału – cegły. To właśnie z tego powodu na elewacji zastosowano nowoczesną okładzinę, zbliżoną w swoim wyglądzie do klinkieru. Nietypowy kształt Pixel House miał korespondować z modernistycznymi obiektami znajdującymi się w stolicy Dolnego Śląska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie