Nowe centrum handlowe w Kwidzynie. To projekt Mofo ArchitekciPropertydesign.pl - 26-09-2017 10:31


Na przełomie II i III kwartału 2019 r. zostanie oddane do użytkowania największe centrum handlowo-rozrywkowe w Kwidzynie. Koncepcję architektoniczną przygotowała Pracownia Architektoniczna Mofo – projektanci m.in. Galerii Libero w Katowicach, Felicity w Lublinie czy Focus Parku w Bydgoszczy.

Inwestycja Metropolitan Park Kwidzyn zakłada budowę obiektu o powierzchni użytkowej ok. 13 tys. mkw. i realizowana jest przez firmę dewelopersko – inwestycyjną Metropolitan Investment S.A.

W maju 2018 r. ruszą prace nad budową nowego obiektu w Kwidzynie. Budynek będzie prawie dwukrotnie większy od działającego już w mieście centrum handlowego. W Metropolitan Park Kwidzyn zaplanowano 40 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, market spożywczy, jedyne w regionie wielosalowe kino, klub fitness, dużą strefę dziecięcą oraz restaurację typu drive-thru. W ramach projektu powstanie także 350 komfortowych i bezpłatnych miejsc parkingowych. Inwestycja położona jest przy jednym z głównych skrzyżowań miasta u zbiegu ulic Toruńskiej i Południowej. W pobliżu znajdują się osiedla mieszkalne, Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Specjalna Strefa Ekonomiczna. Otwarcie Metropolitan Park Kwidzyn zaplanowane jest na 2019 r.

Inwestycja realizowana jest przez firmę dewelopersko – inwestycyjną Metropolitan Investment S.A. Koncepcję architektoniczną przygotowała Pracownia Architektoniczna MOFO. Za koncepcję komercyjną oraz najem powierzchni odpowiada firma Mallson Polska posiadająca w swoim portfolio kilkadziesiąt zrealizowanych projektów oraz bogate doświadczenie w komercjalizacji obiektów handlowych.