REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowe Centrum Łodzi nie będzie warszawskim Mordorem

  • Autor: housemarket.pl / UM Łódź
  • 12 sty 2018 14:01
Nowe Centrum Łodzi nie będzie warszawskim Mordorem
mBank oficjalnie otworzył naszpikowaną technologią siedzibę w Nowym Centrum Łodzi, jest to drugie przedsięwzięcie biurowe otwarte na terenie Nowego Centrum Łodzi, tuż obok Dworca Łódź Fabryczna, kompleksu EC1 i niedaleko ulicy Piotrkowskiej fot. mat. prasowe Skanska

Zgodnie z przedstawionymi przez magistrat planami rewitalizacji, w najbliższych latach centrum Łodzi ma całkowicie zmienić swoje oblicze. W ramach programu rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi, który został rozpoczęty w tym roku i ma zakończyć się do roku 2021, okolica zyska nie tylko funkcję biurową, ale również mieszkalną.

REKLAMA

Nowe Centrum miasta ma być unikatowe i będzie różnić się od centrów biznesowych w innych europejskich miastach. Połączy różne funkcje po to, by nie stać się biznesową monokulturą, w której życie zamiera w godzinach popołudniowych i nocnych. Zgodnie z założeniem serce miasta będzie tętnić całą dobę. Mają w tym pomóc nie tylko inwestycje w nowoczesną przestrzeń biurową, ale także budowa nowych mieszkań, które sprawią, że okolica na nowo stanie się także miejscem atrakcyjnym do życia. 

- Chcielibyśmy, aby centrum Łodzi zyskało nowe życie. Jednym z elementów, które pomogą nam to zagwarantować jest nadanie całej okolicy funkcji mieszkalnej w połączeniu z biurową. Pojawiły się obawy, że nowe centrum Łodzi może stać się kolejnym Mordorem, jednak dzisiejszy dzień i to że rynek pozytywnie odpowiedział na nasze plany i koncepcję potwierdza, że nasz kierunek działań jest dobry. Nowa inwestycja mieszkaniowa firmy Prof-Bud sprawi, że życie w mieście będzie tętniło również poza godzinami pracy – powiedział Adam Pustelnik, dyrektor biura obsługi inwestora i współpracy z zagranicą w Urzędzie Miasta Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie