REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Nowe centrum Warszawy. Jest ciekawy pomysł

  • Autor: PAP
  • 25 lip 2018 16:44
fot. pixabay.com

Utworzenie nowego centrum Warszawy, które sięgałoby od Woli po Pragę, zaproponował na konferencji prasowej kandydat na prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz. Jego zdaniem inicjatywa ta wpisuje się w program rewitalizacji stołecznej Pragi.

REKLAMA

Jacek Wojciechowicz wyjaśnił, że nowe centrum Warszawy zajmowałoby tereny "od postprzemysłowej Woli - od ul. Towarowej - do ul. Targowej na Pradze".

Dodał, że inicjatywa ta wpisuje się w program rewitalizacji Pragi, podobnie jak ogłoszona już wcześniej przez niego koncepcja utworzenia 50 tys. nowych miejsc pracy po prawej stronie Wisły.

Kandydat zaznaczył, że mimo dynamicznego rozwoju stolicy, jej mieszkańcy borykają się z ciągłymi korkami. Zwrócił uwagę na "bardzo dysfunkcjonalny układ rozłożenia miejsc pracy po obu stronach Wisły". Jak powiedział, na Pradze jest 160 tys. miejsc pracy, a na lewym brzegu - 740 tys. "Jest to jeden z powodów, dla którego w porannym i popołudniowym szczycie mamy tak ogromne korki" - mówił.

Wojciechowicz, były wiceprezydent stolicy w latach 2006-2016 przypomniał, że w swoim programie przewiduje utworzenie w najbliższych latach minimum 50 tys. miejsc pracy na Pradze. "Docelowo potrzeba 150 tys. po to, żeby zrównoważyć rynek pracy, a przy okazji ruch w mieście" - wskazał. W jego ocenie rozwiązanie problemu korków korzystnie wpłynie na jakość powietrza, a tym samym na zdrowie mieszkańców miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie