REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowe chodniki, jezdnie, więcej zieleni, przestrzeń dla lokali użytkowych. Przebudowa Ogrodowej i Północnej w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 03 paź 2018 15:45
Nowe chodniki, jezdnie, więcej zieleni, przestrzeń dla lokali użytkowych. Przebudowa Ogrodowej i Północnej w Łodzi
fot. UM Łódź

Ulice Ogrodowa i ul. Północna zostaną kompleksowo przebudowane w kolejnym etapie rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Miasto wyłoniło wykonawców inwestycji, która obejmie również remont ulic Nowomiejskiej i ul. Pomorskiej. Przetarg wygrały trzy firmy: konsorcjum Larkbud i Kemy, Mosty Łódź oraz IDS-Bud.

REKLAMA

Dwie ważne arterie w centrum miasta zmienią się nie do poznania. Przebudowane zostaną jezdnie oraz tory tramwajowe. Na obu ciągach ulicznych pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa, nowe chodniki, latarnie i ławki. Powstaną nowe przystanki komunikacji miejskiej, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. Zwężona zostanie jezdnia, a poszerzony chodnik. Dzięki temu znajdzie się przestrzeń na nowe zieleńce i pergole. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji projektów w okolicach placu Wolności. Przed nami kompleksowa przebudowa ulic Północnej i Ogrodowej. Będziemy poszerzali przestrzeń dla pieszych, pojawią się nowe drzewa i krzewy. Nie zapomnimy również o parku Staromiejskim, w którym wybudowane zostaną alejki dla biegaczy i rolkarzy oraz miniamfiteatr - zapowiada Marcin Obijalski, dyrektora Biura ds. Rewitalizacji UMŁ.

Łączny koszt inwestycji to 70 mln zł., z czego 38 mln zł dołoży miasto. Prace potrwają 3 lata i realizowane będą w formule "Zaprojektuj i wybuduj". - To bardzo trudne projekty. Na szczęście udało się znaleźć wykonawców na wszystkie zadania. Teraz musimy wszystko skontrolować i jeszcze w tym roku będziemy podpisywać umowy - zaznacza Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich i dodaje, że pierwsze prace drogowe na ulicach Ogrodowej i Północnej rozpoczną się w listopadzie przyszłego roku - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie