Nowe miejsce do wypoczynku na PradzeUM Warszawa - 30-11-2020 12:55


Na skwerze przy ul. Kępnej i Jagiellońskiej pojawił się nowy plac zabaw oraz latarnie solarne, ławki i miejsce do kreatywnej zabawy wśród zieleni, informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawa na stronie um.warszawa.pl. Pojawiła się także dodatkowa roślinność.

Naturalny plac zabaw został podzielony na dwie strefy: dla najmłodszych oraz starszych dzieci. Plac został wyposażony m.in. w kilka huśtawek, urządzenie do wspinaczki z tunelem i żaglem, wieżę ze zjeżdżalnią, jak również sprzęt do zabawy w piasku. Nawierzchnia na placu zabaw – z piasku, drewna oraz trawy syntetycznej – zapewnia dzieciom bezpieczeństwo.

Skwer wzbogacił się o nowe ścieżki wykonane z naturalnej nawierzchni, przepuszczające wodę opadową. Pojawiły się też ławki, schody, chodniki i pochylnia, ułatwiająca dojście do placu zabaw. Zamontowano stojaki rowerowe, kosze na śmieci oraz latarnie solarne. Odnowę przeszła też „Pragórka”, czyli naturalny ogród do zabawy i wypoczynku, w którym znalazły się drewniane ławy, szałas wiklinowy oraz byliny.

Ważnym elementem projektu była roślinność. Ogrodnicy wymienili ziemię, posadzili ozdobne kwiaty i założyli trawniki. Na skwerze będzie też 36 drzew i 1310 krzewów, 2430 bylin i traw w różnych odmianach i kolorach.

Nad modernizacją na Skwerze Kępna-Jagiellońska pracował Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Realizacja powstała dzięki zwycięskim projektom z Budżetu Obywatelskiego i w oparciu o wyniki konsultacji społecznych, które odbyły się jesienią 2019 r.