×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowe miejsce na kulturalnej mapie Gdańska. Będzie inspirująco!

  • Autor: Propertydesign.pl /Instytut Kultury Miejskiej
  • Opublikowano: 06 kwi 2018 13:00
  • Zaktualizowano: 06 kwi 2018 13:01
Nowe miejsce na kulturalnej mapie Gdańska. Będzie inspirująco!
fot. Bartosz Bańka / projekt wnętrza Sikora Wnętrza

Kino studyjne, księgarnia, coworking, bistro, sale szkoleniowe i wiele inspirujących wydarzeń kulturalnych - to wszystko będzie miała nowa siedziba Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Za projekt architektoniczny odpowiada Studio Architektoniczne Kwadrat, zaś za wnętrza pracownia Sikora Wnętrza.

REKLAMA

Coraz bliżej otwarcia nowej siedziby Instytutu Kultury Miejskiej. - Przeprowadzka to duża zmiana jeśli chodzi o widoczność instytucji w Gdańsku. Obiecujemy nie zawieść naszych stałych odbiorców – dzięki nowym możliwościom, przestrzeniom i pomysłom wierzymy, że przyciągniemy do IKM także nową publiczność. Będziemy nadal aktywni w dzielnicach Gdańska organizując tam alternatywne spacery i działania artystyczne – mówi Aleksandra Szymańska, dyrektor Instytutu Kultury Miejskiej.

Nowa siedziba IKM mieści się przy ul. Targ Rakowy 11. Postępującą budowę można obserwować od strony ul. Wały Jagiellońskie, Huciska ze skweru im. Harcerzy Polskich w Byłym Wolnym Mieście Gdańsku oraz Poczty Polskiej przy ul. Targ Rakowy 7/8.

Pierwszym miejscem spotkanym w IKM będzie Punkt Informacji Kulturalnej, z pełną ofertą kulturalnych wydarzeń, możliwością zakupu biletów do teatru czy na koncert, zapisów na alternatywne spacery w dzielnicach. Na parterze będzie także księgarnia oraz bistro. Funkcję otwartej przestrzeni do współpracy będzie pełnić sala coworkingowa.

Sala audytoryjna pomieści do 180 osób. Będzie tam kino studyjne, na które tak czekamy w Śródmieściu Gdańska, miejsce na koncerty, spektakle, debaty i spotkania literackie. Zyskają programowe działania IKM, w tym Otwarty IKM i organizatorzy wydarzeń, którzy korzystają z zapewnionego w nim wsparcia.

Na pierwszym piętrze znajdą się sale szkoleniowe. To trzy, w pełni przystosowane do prowadzenia warsztatów i konferencji pomieszczenia, które będzie można połączyć w jedną, większą salę. Już niedługo szkolenia Akademii Nowych Mediów czy KaWy – Kulturalnej Wymiany odbywać się będą właśnie tam. IKM planuje także komercyjny wynajem pomieszczeń.

Ważnym miejscem budynku w Kunsztu Wodnego będzie również multimedialna makieta współczesnego Śródmieścia Gdańska w 3D, która przybliży skalę i układ przestrzenny miasta.

Nowa siedziba będzie otwarta od jesieni 2018 roku.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie