REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy

  • Autor: UM Warszawa
  • 13 paź 2022 15:50
Nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy
Terminal Kultury Gocław, fot. facebook / Aldona Machnowska-Góra

Terminal Kultury Gocław już działa. W nowej placówce będą odbywać się m.in. koncerty i przedstawienia oraz zajęcia artystyczne, językowe, muzyczne, ruchowe i rękodzielnicze. Koszt tej inwestycji wyniósł niemal 40 mln zł.

REKLAMA

  • Terminal Kultury Gocław już działa.
  • W nowej placówce będą odbywać się m.in. koncerty i przedstawienia oraz zajęcia artystyczne, językowe, muzyczne, ruchowe i rękodzielnicze.
  • Koszt tej inwestycji wyniósł niemal 40 mln zł.

Jak informuje UM Warszawa, działa już Terminal Kultury Gocław. W budynku terminalu na około 6 tys. metrach kwadratowych powierzchni mieszczą się: wielofunkcyjna sala widowiskowa, pomieszczenia Europejskiego Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku, dwie wypożyczalnie książek, czytelnie i sala komputerowa, sale do zajęć i warsztatów, a nawet szklarnie. Do dyspozycji odwiedzających będzie także ogród zimowy i taras na dachu.

Kultura blisko domu i wszystkie usługi dla mieszkańców w najbliższym otoczeniu to jeden z priorytetów w naszych działaniach. Bardzo się cieszę, że dzięki pracy wielu samorządowców i determinacji zarządu dzielnicy Praga-Południe udało się stworzyć nowe, kulturalne miejsce na warszawskim Gocławiu. Jestem pod wrażeniem tej przestrzeni i tego, jak wiele wydarzeń i zajęć będzie się tu odbywać. Mam nadzieję, że Terminal Kultury będzie odwiedzany nie tylko przez lokalnych miłośników kultury, ale także przez mieszkańców innych dzielnic. Serdecznie Państwa zapraszam na Gocław! – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

 

W domu kultury przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 będzie odbywać się wiele zajęć, w których będą mogli uczestniczyć warszawiacy z różnych grup wiekowych. Dla dorosłych zaplanowano warsztaty artystyczne np. z fotografii cyfrowej, rysunku żurnalowego, charakteryzacji i bodypaintingu oraz lekcje jogi, szermierki i baletu. Z kolei najmłodsi mogą wziąć udział w zajęciach ceramicznych, tanecznych i gimnastyce korekcyjnej oraz językowych: z angielskiego i francuskiego. Będą też prowadzone specjalne grupy dla seniorów m.in. z malarstwa i ceramiki.

Nowy dom kultury jest filią Centrum Promocji Kultury.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie