REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Nowe perony na trasie kolejowej Olsztyn-Iława

  • Autor: PAP
  • 03 lip 2018 15:20
Nowe perony na trasie kolejowej Olsztyn-Iława
fot. pixabay

Wygodny dostęp do pociągów, dostosowanie do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się i wyższy poziom bezpieczeństwa, to efekty trwającej modernizacji linii kolejowej z Olsztyna do Iławy. Do końca roku nowe perony znajdą się w siedmiu miejscowościach na tej trasie.

REKLAMA

Jak podała we wtorek PAP spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, już obecnie pasażerowie korzystają z wygodnych nowych peronów w miejscowościach Rudzienice Suskie, Pikus i Samborowo. Na perony prowadzą pochylnie. Wyższa konstrukcja pozwala wygodniej wsiąść do pociągu. Są gabloty informacyjne, ławki, wiaty oraz nowe oświetlenie. Perony dostosowano również do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

W ramach trwającej modernizacji linii kolejowej z Olsztyna Zachodniego do Iławy przebudowane zostaną wszystkie perony w miejscowościach: Rudzienice Suskie, Pikus, Samborowo, Lubajny, Stare Jabłonki, Biesal i Unieszewo.

Jak zapewnia spółka PKP PLK, dzięki remontowi zwiększy się komfort pasażerów codziennie podróżujących tą trasą. Trwające roboty zapewnią także wzrost poziomu bezpieczeństwa na szlaku z Olsztyna do Iławy. Będzie to możliwe dzięki zainstalowaniu nowych urządzeń zabezpieczenia ruchu pociągów na 21 skrzyżowaniach torów z drogami. Montowane są rogatki i sygnalizacja świetlna. Wymieniana jest nawierzchnia.

Prace są częścią modernizacji linii z Jabłonowa Pomorskiego przez Iławę, Olsztyn do Korsz. Wartość robót to ok. 83 mln zł. Inwestycja finansowana jest z pieniędzy budżetowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie