×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowe przystanki i wyremontowane perony na linii Lubartów – Parczew

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 lis 2021 10:50
Nowe przystanki i wyremontowane perony na linii Lubartów – Parczew
Peron w Lubartowie, fot. Eryk Mystkowski / mat. PKP PLK

W ramach prowadzonej przez PKP PLK przebudowy odcinka linii Lubartów – Parczew, na odcinku pojawiły się nowe przystanki, a te istniejące zostały przebudowane. Pojawiły się nowe wiaty, ławki i oznakowanie, a także ułatwienia dla osób mających trudności w poruszaniu.

REKLAMA

W grudniu podróżni zyskają wygodniejsze i szybkie połączenia między Łukowem a Lublinem dzięki przebudowie odcinka linii Lubartów – Parczew. Nowe przystanki w Berejowie i Laskach oraz przebudowane perony zwiększą dostęp do kolei.

Na objętej pracami trasie będą dwa nowe przystanki w Laskach i Berejowie. Na stacji i przystankach: Parczew, Parczew Kolejowa, Gródek, Zabiele, Brzeźnica Bychawska, Tarło, Pałecznica, Ciecierzyn komfort podróży zwiększą nowe wiaty, ławki oraz czytelne oznakowanie.

Wyższe perony, wyposażone w antypoślizgową nawierzchnię umożliwią łatwiejsze wsiadanie do pociągów. Nowe oświetlenie gwarantuje bezpieczne przejazdy także po zmroku. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się przygotowano dogodne dojścia do pociągów.

Wartość projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 30 na odcinku Lubartów – Parczew” to 90 mln zł netto. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie