×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowe przystanki na trasie Wrocław Sołtysowice - Jelcz Miłoszyce

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 03 gru 2021 12:54
Nowe przystanki na trasie Wrocław Sołtysowice - Jelcz Miłoszyce
Peron na przystanku Wrocław Swojczyce, fot. Mirosław Siemieniec / mat. PKP PLK

Z nowych i odnowionych przystanków będą mogli korzystać podróżni na trasie kolejowej Wrocław Sołtysowice - Jelcz Miłoszyce.

REKLAMA

  • Po ponad 20 latach, w połowie grudnia kolejowa trasa Wrocław Sołtysowice - Jelcz Miłoszyce istotnie poprawi Dolnoślązakom komunikację w aglomeracji wrocławskiej. 
  • Projekt obejmował między innymi budowę i przebudowę 11 przystanków.
  • Perony zostały przystosowane do obsługi osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Zamontowane są wiaty, tablice i gabloty informacyjne, energooszczędne oświetlenie oraz stojaki rowerowe.

Nowe miejsca zatrzymania pociągów to: Wrocław Popiele (w rejonie ul. Mydlanej), Wrocław Strachocin (w rejonie ul. Zagrodniczej), Wrocław Wojnów Wschodni (pomiędzy Wrocław Wojnów – a Dobrzykowicami Wrocławskimi), Nadolice Małe (w rejonie drogi powiatowej nr 1925D, Chrząstawa Mała (w rejonie ul. Gajowej). Wybudowane przystanki zapewnią lepszy dostęp do kolei i ułatwią podróże szczególnie mieszkańcom nowych osiedli.

Na wszystkich 11 stacjach i przystankach podróżni będą korzystać ze 100 m peronów o wysokości 76 cm. Wygodne będzie wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Perony zostały przystosowane do obsługi osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Zamontowane są wiaty, tablice i gabloty informacyjne. Nowe energooszczędne oświetlenie zapewni bezpieczne podróże po zmroku. W obszarze przystanków zamontowane są stojaki rowerowe. Gminy wykonały dojścia do przystanków i parkingi. Projekt realizowany jest w ramach umowy partnerskiej z gminami Wrocław, Czernica, Jelcz Laskowice.

Nowe przystanki Iwiny i Wrocław Szczepin

Od 12 grudnia w obszarze aglomeracji wrocławskiej dostęp do kolei i możliwość lepszego korzystania z pociągów zapewnią gotowe już dwa nowe przystanki.

Wrocław Szczepin z dogodnym węzłem przesiadkowym przy ul. Długiej między stacjami Wrocław Nadodrze i Wrocław Mikołajów na trasie w kierunku Oleśnicy i Ostrowa Wielkopolskiego.

Iwiny na wysokości osiedla Jagodno. Pierwszy przystanek za Wrocławiem Głównym na trasie do Kamieńca Ząbkowickiego, Kłodzka, Międzylesia. Przystanki to efekt wykorzystania środków unijnych – w przypadku Iwin z funduszy RPO woj. dolnośląskiego, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT WrOF), a Szczepina z Programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wartość inwestycji, w ramach której  zrealizowano przystanki to ponad 96 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych RPO Województwa Dolnośląskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie