REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowe skrzydło Domu Polskiego w Wilnie już w stanie surowym

  • Autor: PAP
  • 08 sty 2022 09:47
Nowe skrzydło Domu Polskiego w Wilnie już w stanie surowym
Zakończenie rozbudowy wraz z wykończeniem i wyposażeniem nowego budynku, w którym będzie się mieściła także sala widowiskowa, pokoje hotelowe i kawiarnia zaplanowane jest do końca 2022 r., fot. Shutterstock

Siedem miesięcy temu z premierem Morawieckim oraz premier Simonyte podpisaliśmy akt erekcyjny nowego skrzydła Domu Polskiego w Wilnie. Dziś jest już w stanie surowym zamkniętym 4500 mkw. - napisał w piątek na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk. Zakończenie przewidziano na koniec 2022 r.

REKLAMA

2 maja 2021 r. premierzy Polski i Litwy, Mateusz Morawiecki i Ingrida Simonyte zainaugurowali rozbudowę Domu Kultury Polskiej w Wilnie. "Naszym wspólnym pragnieniem jest zapewnienie polskiej mniejszości narodowej na Litwie warunków sprzyjających kultywowaniu związków z Polską, rozwijaniu jej działalności kulturalnej i społecznej w społeczeństwie litewskim oraz współpracy pomiędzy narodami Polski i Litwy" - czytamy w akcie erekcyjnym, który podpisało 11 sygnatariuszy, w tym premierzy Polski i Litwy. List został podpisany przez przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, Telewizji Polskiej, Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" oraz Fundacji Pomocy i Dobroczynności "Dom Kultury Polskiej w Wilnie".

Minister Michał Dworczyk przypomniał, że w nowym gmachu będzie mieściło się także nowoczesne studio TVP Wilno. Zakończenie rozbudowy wraz z wykończeniem i wyposażeniem nowego budynku, w którym będzie się mieściła także sala widowiskowa, pokoje hotelowe i kawiarnia zaplanowane jest do końca 2022 r. W 2023 r. ma rozpocząć swoją działalność studio telewizyjne.

Dom Kultury Polskiej w Wilnie powstał w 2001 r. Jest najważniejszą instytucją kulturalno-społeczną służącą Polakom na Wileńszczyźnie. Działalność placówki skupia się m.in. na edukacji kulturalnej, promowaniu polskiej literatury i sztuki oraz wspieraniu lokalnego ruchu artystycznego i innej działalności kulturalnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie