Nowe wiaty w ramach przebudowy zatok autobusowych pojawią się w RzeszowiePAP - 15-04-2021 12:14


Blisko 60 zatok autobusowych w Rzeszowie przejdzie przebudowę. W ramach inwestycji powstaną również wiaty przystankowe.

Jak poinformował Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, rozstrzygnięty został już przetarg na wykonanie tej inwestycji.

"Zainteresowane realizacją tego przedsięwzięcia były cztery firmy. Ich oferty wahały się od 8,9 mln zł do nieco ponad 10,8 mln zł. Po analizie wybrana została oferta firmy z Przeworska, która za 8,9 mln zł zadanie wykona" - dodał.

Inwestycja będzie realizowana w trybie "zaprojektuj i wybuduj", co oznacza, że zwycięzca przetargu najpierw będzie musiał opracować dokumentację projektową, a następnie ją wykonać.

Wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 18 miesięcy od daty podpisania umowy. Jak podkreślił Gernand, podpisanie umowy zaplanowano na maj br.

W ramach tej inwestycji przebudowanych zostanie w sumie 57 zatok autobusowych, m.in. wymienione zostaną krawężniki oraz nawierzchnia (na betonową). Zakupionych i zamontowanych zostanie też 55 wiat przystankowych.

Nowe zatoki zostaną wybudowane m.in. przy ul. Kilara, Kopisto, Lubelskiej, Lwowskiej, Ofiar Katynia, Warszawskiej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podkarpackiej, Rejtana i Krakowskiej. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ mk/