×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowe życie dawnej łódzkiej szkoły

  • Autor: UM Łódź
  • 21 lis 2018 14:06
Nowe życie dawnej łódzkiej szkoły
fot. UM Łódź

W dawnej szkole przy ul. Pogonowskiego 34 powstaje Łódzkie Centrum Usług Społecznych, w którym miasto chce pomagać łodzianom w trudnej sytuacji.

REKLAMA

Kiedyś przy ul. Pogonowskiego 34 była szkoła. Teraz budynek jest remontowany. Po modernizacji będzie przeznaczony na Łódzkie Centrum Usług Społecznych.

W czasie remontu obiekt zostanie całkowicie odnowiony oraz podłączony do centralnego ogrzewania. Gruntownym zmianom zostanie poddana instalacja elektryczna, wodna oraz gazowa. W budynku pojawią się windy i podjazdy zapewniające dobrą dostępność. Część nawierzchni podwórka pokryje kostka betonowa, a na część krzewy i drzewa. Na podwórku ustawione będą ławki oraz altana, kosze na śmieci, stojaki rowerowe oraz wiata służąca za parking dla rowerów i wózków. Ponadto powstaną budki lęgowe dla jerzyków oraz innych gatunków ptaków.

Jak wykazały badania i analizy prowadzone podczas kolejnych etapów przygotowania procesu rewitalizacji Łodzi, jak również diagnozy z kluczowych dokumentów strategicznych, miasto ma szereg deficytów systemowych w obszarze leżącym na styku mieszkalnictwa i pomocy społecznej, szczególnie w zakresie wsparcia osób zagrożonych eksmisją bez prawa do lokalu socjalnego. W związku z tym wzrasta potrzeba w zakresie dostarczania mieszkańcom Łodzi kompleksowych usług społecznych w jednej lokalizacji. Łódzkie Centrum Usług Społecznych, które mieścić się będzie w tym budynku, przewiduje wieloaspektowe wsparcie osób wykluczonych społecznie oraz ma na celu rozwój i integrację społeczności lokalnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie