REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesna i uniwersalna - taka będzie jedna z poznańskich szkół

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 26 kwi 2018 11:26
Nowoczesna i uniwersalna - taka będzie jedna z poznańskich szkół
fot. mat. pras.
Nowoczesna i uniwersalna - taka będzie jedna z poznańskich szkół
Nowoczesna i uniwersalna - taka będzie jedna z poznańskich szkół

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 103 w Poznaniu wkrótce zyskają lepsze warunki nauki. Dzieci i młodzież przeniosą się do budynku przy ulicy Kanclerskiej. Obecnie trwa remont, który pozwoli przystosować go do potrzeb osób niepełnosprawnych i zadbać o ich rozwój. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Michnowicz Stachowski Architekci.

REKLAMA

Zespół Szkół Specjalnych nr 103 zajmuje się edukacją osób z umiarkowaną, znaczną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Dziś działa w trzech różnych lokalizacjach - przy ulicach Rycerskiej, Ognik i Św. Floriana. Zespół liczy 176 uczniów. Ze względu na tak dużą liczbę podopiecznych zajęcia muszą odbywać się w trybie dwuzmianowym. Wkrótce to wszystko się zmieni. Uczniowie przeniosą się do budynku przy ul. Kanclerskiej, gdzie mieściło się wcześniej katolickie gimnazjum. Obecny obiekt zostanie rozbudowany, dzięki czemu jego powierzchnia zwiększy się o 440 mkw.

Szkoła będzie wyposażone w nowoczesny sprzęt edukacyjny i rehabilitacyjny. Zostanie też w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku będzie działać winda. Sale dydaktyczne zostaną wyposażone w aneksy kuchenne i szatnie, a te dla młodszych dzieci także w łazienki. Uczniowie będą mieli do swojej dyspozycji pomieszczenia do pracy indywidualnej oraz nowoczesne pracownie, m.in. artystyczną, techniczną, kulinarną i hydroterapii. W budynku znajdzie się też sala gimnastyczna, biblioteka, sala audiowizualna oraz duża jadalnia, gdzie młodzież z klas przysposabiających do pracy będzie wykorzystywać w praktyce wiedzę zdobytą podczas zajęć. Na dachu budynku powstanie taras, czyli miejsce do wypoczynku i rekreacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie