REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesne biurowce muszą wpisać się w kontekst metropolii

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 kwi 2017 15:12
Nowoczesne biurowce muszą wpisać się w kontekst metropolii
Grójecka Offices, fot. mat. prasowe

Jakość projektu architektonicznego i użytych materiałów, ale także sposób prezentacji budynku w przestrzeni miejskiej oraz mała infrastruktura poprawiająca komfort użytkowania powierzchni biurowej - to jest obecnie istotne w projekcie biurowym, który wpiszę się dobrze w nowoczesne miasto.

REKLAMA

- Biurowce to istotny element przestrzeni miejskiej wpisujący się w kontekst metropolii. Tutaj istotne są aspekty takie jak jakość projektu architektonicznego, jakość użytych materiałów, sposób prezentacji budynku w przestrzeni miejskiej, co obejmuje na przykład właściwą ekspozycję logotypów najemców na elewacji budynku, a także funkcje dodatkowe wpisujące się w miejskie trendy, jak stojaki i szatnie dla rowerzystów, czy też inna mała infrastruktura poprawiająca komfort użytkowania powierzchni – mówi Monika Rogucka, Leasing Manager w firmie OKRE Development.

W ramach funkcjonowania nowoczesnych budynków biurowych istotnym aspektem jest spójna komunikacja na terenie projektu w tym właściwe systemy identyfikacji wizualnej oraz tak zwane wayfinding systems, które umożliwiają sprawne poruszanie się po częściach wspólnych obiektu i bezproblemowe trafienie w z góry założone miejsce. To ma szczególne znaczenie w przypadku dużych projektów, gdzie znalezienie drogi często nie jest sprawą oczywistą i rozpoczyna się już od wjazdu na parking, czy też jeszcze przed wjazdem lub wejściem do budynku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie