×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesne miejsce do nauki dla dzieci z niepełnosprawnościami

  • Autor: UM Warszawa
  • Opublikowano: 27 kwi 2017 14:06
Nowoczesne miejsce do nauki dla dzieci z niepełnosprawnościami
Wizualizacja zmodernizowanej i rozbudowanej szkoły specjalnej przy ul. Halnej fot. UM Warszawa

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał umowę na modernizację i rozbudowę budynku przeznaczonego na szkołę specjalną przy ul. Halnej. Dzięki tej inwestycji dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami zyskają nowoczesne miejsce do rozwoju i nauki.

REKLAMA

Po zakończeniu inwestycji przy ul. Halnej do budynku przeniesie się Zespół Szkół Specjalnych nr 102, który teraz mieści się na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Przedwiośnie 1. W ZSS 102 uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim. Jest tu szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła przysposabiająca do pracy oraz ośrodek wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

W ramach projektu do istniejącego obiektu przy ul. Halnej 32 dobudowany będzie dwukondygnacyjny budynek z salami przedmiotowymi, magazynami, szatnią i świetlicą. Zaprojektowano rampy i pochylnie umożliwiające wejście do budynku dla osób z niepełnosprawnościami. Powstaną pracownie rozwijające zainteresowania dzieci, sala gimnastyczna i sala do terapii i zajęć z integracji sensorycznej. Będzie nowoczesne boisko sportowe i plac zabaw. Inwestycja pozwoli na rozwój placówki oraz zwiększenie jej oferty edukacyjnej.

Wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum firm MS BUILDING Sp. z o.o., Sp. K. – lider konsorcjum oraz Przedsiębiorstwem Usługowo-Handlowym „ELKO” S.C. Tadeusz Siekierski, Michał Siekierski – członek konsorcjum.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano 30 czerwca 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie