REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesne targowiska powstaną na Podkarpaciu

  • Autor: PAP
  • 24 lip 2019 16:46
fot. Fotolia

Ponad 2,5 mln zł przeznaczył samorząd województwa podkarpackiego dla trzech gmin na budowę nowoczesnych targowisk. Pieniądze na inwestycje pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

REKLAMA

W środę w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie podpisane zostały umowy z samorządami Mielca, Ropczyc i Nowej Sarzyny.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podkreślił, że targowiska uzyskają nową jakość, nowe możliwości i zapewnią wysoki komfort pracy sprzedawcom.

"Chcemy, aby ich praca odbywała się w jak najlepszych warunkach. Chcemy także jak najlepiej promować Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, szczególnie zważając na fakt zbliżającej się nowej perspektywy finansowej UE" - dodał.

Głównym celem budowy targowisk jest stworzenie warunków do sprzedaży bezpośredniej z pominięciem długiego łańcucha pośredników, co obniży koszty zakupu produktów. Targowiska, które powstaną dzięki dotacji z PROW muszą spełniać określone standardy m.in.: muszą być utwardzone, oświetlone, podłączone do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Ponadto dostępne mają być zadaszone stoiska, na których prowadzona będzie sprzedaż oraz miejsca parkingowe.

Jedną z osób, która podpisała umowę był burmistrz Nowej Sarzyny Andrzej Rychel, który podkreślił w swojej wypowiedzi, że targowiska to element społeczny każdego miasta i miasteczka.

"To także miejsce spotkań, dlatego niezwykle istotnym jest, aby te miejsca były dobrze zorganizowane. To bardzo dobra inicjatywa, która pozytywnie wpływa na rozwój rolnictwa i całego Podkarpacia" - ocenił Rychel.

Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak zaznaczył z kolei, że targowisko, które funkcjonuje w mieście jest z "minionej epoki". "Obecne czasy mają swoje wymogi. Lepsza infrastruktura, lepsze warunki do handlu dla rolników, ogrodników, sadowników - to dobra idea, którą warto wspierać" - powiedział Bujak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie