Nowoczesny duch w historycznym układzie dzieła Anta Architekciczestochowa.wyborcza.pl. - 24-10-2017 13:45


Na miejscu dawnego koktajlbaru w Częstochowie u zbiegu al. NMP i ul. Piłsudskiego powstaje nowoczesny biurowiec. Obecnie montowane są już elementy szklanej elewacji. Za projekt bryły odpowiada pracownia Anta Architekci Daniel Cieślik – podaje portal czestochowa.wyborcza.pl.


Na miejscu znanego częstochowskiego pawilonu powstaje dwupiętrowy obiekt biurowo-usługowy z lustrzaną elewacją. Na parterze będzie mieścić się gastronomia, a na wyższych piętrach – przestrzenie biurowe branży finansowej. Projekt pracowni Anta Architekci został zaakceptowany przez Wojewódzką Radę Ochrony Zabytków, gdyż aleje podlegają ochronie konserwatorskiej.

Inwestor wierzy, że budynek świetnie wkomponuje się w otaczającą go przestrzeń i będzie stanowić pewne przełamanie w stylistyce, która występuje wokół oraz wniesie nowoczesnego ducha w historyczny układ Alei Najświętszej Maryi Panny.

Wyższe kondygnacja nadal są w budowie, jednak na parterze pojawiło się już szkło na elewacji. Ze względu na trwające obecnie prace wykończeniowe na innym obiekcie biurowym tego samego Inwestora zakończenie przedmiotowej inwestycji planuje się na pierwszy kwartał 2018.