Flagowy projekt biurowy Yareal – Nowogrodzka Square – uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Razem z ekskluzywnym biurowcem o powierzchni 11 tys. mkw. Yareal wybudował efektowny, pieszy pasaż miejski, łączący Aleje Jerozolimskie z ul. Nowogrodzką. Za projekt odpowiada pracownia HRA Architekci.
Nowogrodzka Square to sześciopiętrowy butikowy biurowiec klasy A, wnoszący na śródmiejski odcinek Alej Jerozolimskich zupełnie nową jakość. Został zaprojektowany i wybudowany z myślą o najbardziej wymagających najemcach, poszukujących kameralnego klimatu w centralnej, prestiżowej lokalizacji, ze znakomitym dostępem do kluczowych szlaków komunikacyjnych. Biurowiec znajduje się o kilka minut spaceru od Dworca Centralnego i Złotych Tarasów.
- Wielkomiejski pasaż obok budynku Nowogrodzka Square tworzy nowe, atrakcyjne i pełne życia połączenie Alej Jerozolimskich z ul. Nowogrodzką. Po niespełna 20 miesiącach kończymy budowę z wielką satysfakcją, ponieważ w przeszłości to miejsce w centrum Warszawy było zupełnie niedostępne i nieznane. Nowo powstały budynek Nowogrodzka Square razem z pasażem udostępnia je praktycznie wszystkim – najemcom, przechodniom i gościom lokali usługowych na parterze. Unikalna fasada wykonana z surowego betonu została uzupełniona w uchylnych oknach półprzejrzystym kamieniem – onyxem. Dzięki temu elewacja o każdej porze będzie pięknie przeświecała, rozjaśniając deptak pomiędzy biurowcem, a monumentalnym gmachem Wojskowego Instytutu Geografii – wyjaśnia Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.
Flagową inwestycję Yareal z wielką dbałością wpasowano w historyczne otoczenie modernistycznych kamienic. Dzięki unikalnej architekturze i materiałom najwyższej jakości, po raz pierwszy w historii powstała w tym miejscu otwarta przestrzeń publiczna, tworząca efektowną całość, łączącą wnętrze biurowca i zieleń na rozległym placu przed budynkiem.
Każde z sześciu pięter Nowogrodzka Square to od 1500 do 2000 mkw. funkcjonalnej powierzchni biurowej o bardzo szerokich możliwościach aranżacji. Na najwyższej kondygnacji najemcy będą mieli do wyłącznej dyspozycji wielkie tarasy z widokiem na warszawski skyline. Przy dobrej pogodzie będzie można organizować niewielkie eventy pod gołym niebem. W podziemnym garażu pomieści się 148 samochodów, przewidziano w nim również miejsce do parkowania rowerów. Pracownicy firm, które wkrótce wprowadzą się do Nowogrodzka Square będą mogli docierać do pracy dowolnym środkiem komunikacji miejskiej, ponieważ lokalizacja biurowca zapewnia dogodne połączenia kolejowe, tramwajowe i autobusowe, a także metro.
Architekt FBT Pracownia Architektury i Urbanistyki
Architekt Kazimierski i Ryba sp.j.
Architekt Kazimierski i Ryba sp.j.
Architekt PRC Architekci
Architekt, założyciel nsMoonStudio
Generalny projektant, właściciel S.A.M.I. Architekci