REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Nowohuckie Centrum Kultury w remoncie. Kto chętny na fotele za 5 zł?

  • Autor: PAP
  • 22 sie 2018 09:40
Nowohuckie Centrum Kultury w remoncie. Kto chętny na fotele za 5 zł?
fot. shutterstock

W związku z remontem sali teatralnej, wartym 7 mln zł, Nowohuckie Centrum Kultury (NCK) w Krakowie sprzeda 550 foteli, każdy za symboliczne 5 zł. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji fotela, zakupu będzie można dokonać osobiście udając się do NCK w czwartek i piątek.

REKLAMA

"Zamiast utylizować fotele postanowiliśmy je sprzedać. Są one w dobrym stanie, a mogą być elementem zabierającym w podróż sentymentalną, dającym namiastkę własnej sali kinowej czy teatralnej w kawiarni, domu, na działce" - powiedziała PAP Katarzyna Domalik-Łukaszczyk, kierownik działu marketingu NCK.

Fotele przed ostatnie osiem lat były świadkami gromkich wybuchów śmiechu podczas występów kabaretów, na niejeden spadła łza wzruszenia podczas lirycznych koncertów i spektakli.

Wymiary fotela w centymetrach to: 82 - wysokość całkowita, 60 - wysokość do oparć, 34 - maksymalna wysokość do siedziska po opuszczeniu); 60 - szerokość z oparciami, 47-szerokość siedziska, 35-45 - głębokość po złożeniu siedziska.

Gruntowny remont sali teatralnej w NCK rozpoczął się w czerwcu, a zakończy we wrześniu. Koszt inwestycji to 7 mln zł - prawie 2 mln zł pochodzi ze funduszy unijnych, a ponad 5 mln to wkład własny NCK (środki z Urzędu Miasta Krakowa).

Sala teatralna w NCK może pomieścić prawie 600 osób. Ma charakter amfiteatralny. Powierzchnia Sali wynosi 668 m kw., powierzchnia sceny - 254 m kw. Pomieszczenie wysokie jest na 9 m.

NCK planuje otwarcie sezonu 2018/2019 na 22 września. Odbędzie się wówczas dzień otwarty placówki, czyli tzw. Kombinat Kultury. W tym dniu w odnowionej sali teatralnej wystąpi zespół Mikromusic.

Na drugi dzień, 23 września, publiczność NCK posłucha Stanisławy Celińskiej, która zaprezentuje utwory z najnowszej płyty "Malinowa…". Na płytę składa się 12 autorskich tekstów Stanisławy Celińskiej i dwie piosenki napisane przez Dorotę Czupkiewicz. Za muzykę, aranżacje i produkcję - podobnie jak przy poprzednich płytach - odpowiedzialny jest Maciej Muraszko.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie