×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowy biurowiec, niezwykła rzeźba i Oskar Zięta

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 cze 2018 15:33
Nowy biurowiec, niezwykła rzeźba i Oskar Zięta
fot. PTWP

Wrocławski biurowiec West Link powstał przy ul. Na Ostatnim Groszu. Przed budynkiem już teraz podziwiać można rzeźbę autorstwa Oskara Zięty. Ponad sześciometrowe dzieło, które wykonano charakterystyczną dla tego artysty technologią FiDU, nawiązuje kształtem do kończyny. Nad jej powstaniem czuwało 26 osób. Projekt powstawał osiem miesięcy i zużyto na niego 1500 kg weneckiej stali i 108 metrów linii spawu.

REKLAMA

- Biurowce projektujemy nie tylko z myślą o miejscach pracy, ale również jako elementy dobrze zaplanowanej przestrzeni miejskiej. Sposób aranżacji i otoczenie nowoczesnych biurowców mają stymulować kreatywność i sprzyjać nawiązywaniu wzajemnych relacji. Dlatego coraz częściej podejmujemy współpracę z artystami, społecznikami czy lokalnymi organizacjami, którzy pomagają nam atrakcyjnie wyeksponować najciekawsze cechy i funkcje budynku oraz jego otoczenia. West Link to nasz kolejny biurowy sukces we Wrocławiu. Jesteśmy dumni z tego, że udało się tu stworzyć niezwykłą rzeźbę Oskara Zięty, niezwykle utalentowanego artysty i architekta - mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.

Oskar Zięta to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawanych na świecie polskich projektantów. Laureat licznych nagród. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in. Badisches Landmuseum w Karlsruhe, Museum für Gestaltung w Zurychu, Pinakotece w Monachium oraz Centrum Pompidou w Paryżu. Prowadzi biuro projektowe Zieta Prozessdesign.

- Mam nadzieję, że to jest początek szerszej współpracy, bowiem warto inwestować w przestrzeń wokół budynków biurowych. Wydaje mi się, że Wrocław staje się miastem otwartym na takie aktywności, co z pewnością wpłynie na jeszcze lepsze postrzeganie miasta – powiedział Oskar Zięta.

West Link oferuje ponad 14 000 mkw. powierzchni biurowej i 200 mkw. usługowej i jest w całości wynajęty przez Nokię i Hilti. W biurowcu powstanie też dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym oraz kantyna. Inwestycja w maju tego roku trafiła do portfela spółki Globalworth Poland. Budynek ozdobiony rzeźbą Oskara Zięty na stałe wpisze się w krajobraz tej części Wrocławia. 

- W imieniu Globalworth Poland dziękuję naszemu partnerowi, Echo Investment, za kolejną wspólną, udaną realizację. Cieszymy się, że kolejny budynek zrealizowany przez Echo trafia do naszego portfela. Świetnie się czujemy we Wrocławiu i chcemy dalej rozwijać nasz biznes w tym mieście – mówił Piotr Zatorski z Globalworth Poland.

- Bardzo się cieszymy, że takie inwestycje jak West Link powstają w naszym mieście. Trzeba podkreślić, że dzięki takim realizacjom Wrocław jest postrzegany na świecie jako miasto przyjazne inwestorom. Z tego tytułu zdobywamy nagrody, przyciągamy nowe firmy z Polski i zza granicy – powiedziała Karolina Grzyb, dyrektor centrum wsparcia biznesu z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie