Nowy biurowiec w Suchym Lesie. Architekci zaprojektowali też logo firmyPropertyDesign.pl - 27-11-2020 09:01


W Suchym Lesie powstał nowy biurowiec. Autorzy projektu, pracownia Toya Design, przekonał również inwestora do odświeżenia loga marki.

Zmiana logo i budowa nowej siedziby to kolejny etap w dynamicznym rozwoju firmy Mol w Suchym Lesie. Inwestor to trudne zadanie powierzył projektantom z pracowni Toya Design. Projektanci podjęli wyzwanie polegające na wpisaniu architektury w trudną przestrzeń otoczenia ale także stworzenie nowego wizerunku firmy.

Projekt budynku powstał przy ścisłej współpracy z Inwestorem, który potrafił precyzyjnie określić swoje wymagania i potrzeby. Oczekując dużej funkcjonalności przestrzeni, wymagał jednocześnie rozwiązań nowoczesnych, o wysokich walorach estetycznych.

Dopracowanie detalu, powściągliwe operowanie kolorem, szarością i surowością użytych materiałów ułatwiło wpisanie w tkankę budynku ekspozycji produktów. Dzięki takim rozwiązaniom projektowym budynek stał się nośnikiem nowoczesnych rozwiązań osłonowych. Wyposażony w markizy, rolety i żaluzje zewnętrzne obiekt zyskał po ich otwarciu dynamiczną, niemal mobilną sylwetkę.

Zasady projektowe użyte w bryle budynku zostały zastosowane również w jego wnętrzach, dzięki czemu stworzono spójną całość. Surowa kolorystyka elewacji wprowadzona do wnętrza budynku została przełamana akcentami ciepłego drewna i naturalnego korka.

Serce biurowca stanowi przestronny, dwupiętrowy hol z przeszklonym dachem i przewieszoną kładką spinającą dwa skrzydła piętra.

W centrum holu na tle betonowej ściany unoszą się lekkie, stalowe schody prowadzące z minimalistycznej recepcji na kładkę piętra. Światło ze świetlików dachu zmultiplikowane we wnętrzu holu przez tafle szkła w balustradach i ściankach działowych tworzy przestrzeń przyjazną i energetyczną.

 

Hala magazynowa gromadząca tysiące wysoko specjalistycznych produktów i komponentów działa jak dobry mechanizm.

 Całość w proporcjach skrojonych na miarę człowieka, o nieprzytłaczającej skali i podkreślająca walory światła słonecznego stanowi idealne miejsce do pracy  oraz wizytówkę firmy.

 Nowe, silne logo firmy jest symbolem zmiany. Doskonale obrazuje domenę przedsiębiorstwa.  Neon który rozświetla budynek i wita gości daje wyraźny sygnał klientom, że znajdą tu rozwiązania najlepsze z możliwych.

 Dzięki współpracy z projektantami z Toya Design firma Mol wchodzi w nowy czas w rozwoju  wyposażona nie tylko w doświadczenie i wiedzę najlepsze w branży ale także w poczucie własnej wartości. Zyskała bowiem świetną przestrzeń dającą pewność w tworzeniu dobrych rozwiązań dla swoich partnerów i klientów.