REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Nowy budynek dla Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 lip 2018 13:33
fot. shutterstock

Mostostal Warszawa wybuduje kolejny budynek dla Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zaprojektowany obiekt użytkowany będzie przez Wydział Wiertnictwa Nafty i Gazu oraz Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej.

REKLAMA

Budynek zaprojektowano jako budynek o pięciu kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej, na rzucie wydłużonego prostokąta.

Na poziomie piwnic zlokalizowano laboratoria związane tylko z wydziałem WWNiG, wyższe kondygnację będą podzielne pomiędzy wydziały WWNiG i WEAIiIB i będą mieściły pomieszczenia laboratoryjne oraz pomieszczenia dydaktyczne i pokoje do pracy.

Przebudowane zostaną również chodniki wokół budynku, istniejący parking oraz schody zewnętrzne prowadzące na taras stołówki akademickiej.

- To kolejny budynek, który Mostostal Warszawa zrealizuje dla Akademii Górniczo-Hutniczej. Budowa obiektów dydaktyczno- laboratoryjnych dla uczelni technicznych to zawsze duże wyzwanie realizacyjne ze względu na udział specjalistycznych instalacji, które znajdują się w takich obiektach - mówi Janusz Stanaszek, dyrektor Oddziału Południowego Mostostalu Warszawa.

Umowa na realizację inwestycji została podpisana 28 czerwca 2018 r. w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie