×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowy budynek Instytutu Psychologii UŁ na ostatniej prostej

  • Autor: UM Łódź
  • 07 lut 2022 13:42
Nowy budynek Instytutu Psychologii UŁ na ostatniej prostej
Nowy budynek Instytutu Psychologii UŁ na ostatniej prostej, fot. UMŁ

Budowa przy skrzyżowaniu ul. Narutowicza i al. Rodziny Scheiblerów w Łodzi wchodzi w końcową fazę. Kiedy nowa siedziba Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego będzie gotowa?

REKLAMA

Pomimo panującej pandemii koronawirusa uniwersytecka budowa trwa – wirus nie wpłynął na pracę robotników. Obecnie trwają prace zewnętrzne, elewacyjne, oraz wykończeniowe wewnątrz budynku. Zgodnie z planem gmach zostanie otwarty przed wakacjami 2022 r.

Nowy budynek dla przyszłych psychologów ma pięć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Jego całkowita powierzchnia użytkowa ma mieć ok. 6 tys. mkw. Znajdą się tam sale wykładowe, laboratoria i pokoje dla pracowników naukowych uczelni. To oznacza możliwość przeniesienia i zlokalizowania w jednym miejscu wszystkich części instytutu, które dzisiaj są rozrzucone w kilku miejscach miasta.

Psychologia to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów w ofercie Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas rekrutacji na bezpłatne studia (jednolite magisterskie) w 2021 roku napłynęło 1600 zgłoszeń na 100 dostępnych miejsc. Trudno się więc dziwić decyzji władz uczelni o budowie nowej siedziby dla Instytutu Psychologii.

O  finansowanie nowej siedziby dla tak cennej jednostki naukowej Uniwersytet Łódzki starał się od dłuższego czasu. Już w 2018 r. wyburzono budynek Instytutu Studiów Politologicznych przy ul. Narutowicza 65, by przygotować miejsce na nową inwestycję uniwersytecką. Tuż przed wakacjami 2020 r. starania przyniosły efekt i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zgodziło się sfinansować budowę budynku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie