×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowy dyrektor, nowy etap projektu. Stocznia Cesarska w ogniu zmian

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 27 kwi 2022 13:29
Nowy dyrektor, nowy etap projektu. Stocznia Cesarska w ogniu zmian
W połowie kwietnia br. do zespołu Stoczni Cesarskiej Development dołączyła Jadwiga Kosińska, przejmując obowiązki Dyrektora Projektu, fot. mat. pras.
Nowy dyrektor, nowy etap projektu. Stocznia Cesarska w ogniu zmian

W połowie kwietnia br. do zespołu Stoczni Cesarskiej Development dołączyła Jadwiga Kosińska, przejmując obowiązki Dyrektora Projektu. Wraz z objęciem stanowiska, Jadwiga otwiera nowy etap w realizacji projektu Stoczni Cesarskiej, który będzie skoncentrowany na realizacji nowej zabudowy.

REKLAMA

- Po pięciu latach intensywnych prac koncepcyjnych, projektowych, działań miastotwórczych i pierwszych dwóch zrealizowanych remontach zabytkowych budynków nadszedł czas na zintensyfikowanie działań inwestycyjnych związanych z realizacją nowej tkanki - mówi dotychczasowy dyrektor projektu, Gerard Schuurman. - Jestem niezwykle dumny z tego co do tej pory osiągnęliśmy, i wierzę, że Jadwiga ze swoim bogatym doświadczeniem budowlanym wprowadzi projekt w nowy etap - dodaje Schuurman.

Jadwiga Kosińska związana jest z branżą nieruchomości oraz budowlaną od ponad dwudziestu kilku lat. Jest absolwentką kierunku Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej oraz studiów Executive MBA na Uniwersytecie Illinois w Urbana Champaign. Swoją karierę rozpoczynała w HOCHTIEF Polska, jako Specjalista w Dziale Ofertowania awansując kolejno na stanowisko Kierownika Działu Ofertowania, Kierownika Projektu, a następnie Dyrektora Zespołu Kontraktów. Następnie w latach 2011- 2017 obejmowała stanowisko Construction Director w Vastint Poland i była odpowiedzialna za zarządzanie i wspieranie zarówno zespołów projektowych, jak i kierowników projektów oraz organizowanie, kontrolowanie i koordynowanie działań związanych z realizacją inwestycji firmy. W latach 2017 – 2020 była związana z HB Reavis Construction, gdzie kierowała ponad 50-osobowym zespołem zajmującym się realizacją wszystkich inwestycji HB Reavis w Polsce. Do najważniejszych inwestycji w których uczestniczyła Jadwiga należą m.in.: budowa najwyższego w Unii Europejskiej wieżowca Varso Tower, budowa wieżowca Rondo ONZ w Warszawie, budowa kompleksów Business Garden, modernizacja Rafinerii Gdańskiej w ramach Programu 10+, budowa kompleksu Fashion House w Gdańsku i realizacja Gdynia Waterfront w Gdyni. Do niedawna Jadwiga pełniła obowiązki Branch Managera w cmT Sp. z o.o. Jadwiga jest finalistką konkursu „Top Woman in Real Estate” w kategorii „Project Management” oraz mentorką programu „I i III ścieżki” w ramach „Top Woman in Real Estate”.

Zgodnie z dewizą „Najpierw życie, potem miejsca, następnie budynki” Stocznia Cesarska Development od chwili nabycia terenu w marcu 2017r. nie tylko wprowadziła szeroką gamę działań miastotwórczych, mających na celu otwarcie terenu na mieszkańców, ale również wyremontowała dwa zabytkowe budynki - otwarty we wrześniu 2020r. budynek biurowy Dyrekcja oraz otwarty w marcu br. budynek d. Remizy, w którym mieści się winiarnia i restauracja Mielżyński Gdańsk.

Spółka wielokrotnie została nagrodzona za swoją działalność na rzecz ochrony zabytków, działalność miastotwórczą oraz CSR’ową. Swoją ostatnią nagrodę „Pomagacza Roku” Spółka otrzymała w kwietniu br.

- Gerard wykonał kawał dobrej pracy koncepcyjnej, nadał projektowi jego tożsamość oraz realizował pierwsze remonty historycznej tkanki. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni -  podsumowuje pracę dotychczasowego dyrektora projektu, Rikkert Leeman z Alides REIM, współwłaściciel Stoczni Cesarskiej. - Nieustannie wierzymy w sukces tego projektu, stąd też jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pozyskaliśmy do zespołu Jadwigę, która dzięki dotychczasowemu doświadczeniu swoje działania skoncentruje na wprowadzeniu nowej tkanki - dodaje Leeman.

- Mogę śmiało stwierdzić, że choć w swoim życiu zawodowym realizowałam już wiele wyjątkowych projektów, to rewitalizacja najbardziej historycznej części terenu Stoczni Gdańskiej, terenu tak ważnego dla Nas Polaków, jest dla mnie zarówno wyzwaniem, jak i wyjątkowym zaszczytem – mówi Jadwiga Kosińska. - Kierunek na najbliższe lata mamy jasno wytyczony. Jestem przekonana, że po pierwszych bardzo udanych i nagrodzonych remontach tkanki zabytkowej, nadszedł czas na nową zabudowę i zintensyfikowanie działań w tym zakresie. Mam szczerą nadzieję, że moje dotychczasowe doświadczenie z branży nieruchomości oraz budowlanej będzie cennym atutem - dodaje Kosińska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie