REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowy mural w Gorzowie Wielkopolskim. Upiększył przestrzeń przemysłową

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 lis 2022 16:36
Nowy mural w Gorzowie Wielkopolskim. Upiększył przestrzeń przemysłową
Mural w Gorzowie Wlkp. to kolejny, który upiększył przestrzeń przemysłową w Polsce, fot. Accolade
Nowy mural w Gorzowie Wielkopolskim. Upiększył przestrzeń przemysłową
Nowy mural w Gorzowie Wielkopolskim. Upiększył przestrzeń przemysłową

Accolade odsłoniło kolejny mural na terenie parku przemysłowego. Tym razem w Gorzowie Wielkopolskim. To kolejna grafika zaprojektowana i namalowana przez Jakuba Bitkę i Łukasza Chwałka - podobnie jak w przypadku poprzednich projektów na zbiornikach wodnych w Zielonej Górze i Mińsku Mazowieckim.

REKLAMA

  • Wprowadzanie sztuki do przestrzeni przemysłowych jest misją programu Accolade Industrial Art i elementem strategii ESG Grupy.
  • Mural w Gorzowie Wlkp. to kolejny, który upiększył przestrzeń przemysłową w Polsce.
  • Accolade po raz kolejny zaprosiło do stworzenia muralu uznanych artystów: Jakuba Bitkę i Łukasza Chwałka.

To czwarty mural, który upiększa nasze przestrzenie przemysłowe w Polsce. Z radością obserwujemy, jak stają się one ulubionym elementem wizualnym, przyciągającym wzrok naszych najemców i otrzymaliśmy wiele pozytywnych słów na ten temat. Cieszymy się, że możemy realizować naszą strategię ESG w tak namacalny sposób. Murale naprawdę pozytywnie wpływają na krajobraz. W ramach Accolade Industrial Art, prowadzimy również akcje edukacyjne dla młodzieży w miastach, w których działamy. Tym razem w Gorzowie Wielkopolskim pokazaliśmy, jak malować mural uczniom z liceum plastycznego - wyjaśnia Małgorzata Więcko, dyrektor Asset Management w Accolade Poland.

Accolade po raz kolejny zaprosiło do stworzenia muralu dwóch uznanych artystów - Jakuba Bitkę i Łukasza Chwałka.

Koncepcja wizualna inspirowana jest rzeką Wartą, która przepływa przez Gorzów Wielkopolski i jest doskonale rozpoznawalnym elementem lokalnego krajobrazu. Nasz projekt wykorzystuje obraz rzeki jako odwiecznego środka transportu i dystrybucji, a tym samym metaforycznie odnosi się do działalności firm wynajmujących powierzchnie na terenie parku. Postać dziewczynki, która puszcza na wodzie tradycyjne papierowe łódki, przywołuje na myśl niewinność i entuzjazm, z jakimi człowiek pierwotnie obcował z naturą. W ten sposób mural pokazuje ekologiczny związek między nami a naszym otoczeniem. Wizerunek dziecka i miasta, ma taką samą korelację jaka istnieje pomiędzy ideą a jej realizacją, jednostką a społeczeństwem, naszą teraźniejszością a przyszłością - tłumaczył Jakub Bitka.

To kolejna grafika zaprojektowana i namalowana przez Jakuba Bitkę i Łukasza Chwałka, fot. Accolade
To kolejna grafika zaprojektowana i namalowana przez Jakuba Bitkę i Łukasza Chwałka, fot. Accolade

Widok falującej rzeki odzwierciedla współczesny pejzaż miejski położonego nad Wartą Gorzowa, a bardziej futurystyczna wizja miasta, którą wyobraża sobie dziecko, płynnie się z nim łączy. Wprowadza to element rzeczywistości psychologicznej dziecka. Mural będzie stanowił dla pracowników parku przemysłowego zaproszenie do relaksu i kontemplacji - dodaje Łukasz Chwałek.

Mural znajduje się na zbiorniku wodnym i jest dobrze widoczny z ulicy.
Misją Accolade Industrial Art jest wprowadzanie sztuki do przestrzeni przemysłowych. Pierwszym projektem pod tym patronatem był mural na ścianie parku przemysłowego w Białymstoku, potem pojawiły się murale w Zielonej Górze i Mińsku Mazowieckim.

W Gorzowie z roku na rok przybywa murali. Stanowią na pewno interesującą formę ożywienia i uatrakcyjnienia miejskiej przestrzeni. Wiele z nich powstało z inicjatywy lub przy wsparciu samego Miasta, przy udziale partnerów, czyli przedsiębiorstw i firm, które od lat funkcjonują w mieście lub dopiero decydują się na działalność u nas - powiedział prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie