Nowy obiekt mixed-use pod WarszawąPropertydesign.pl - 10-02-2020 11:33


Podstołeczna miejscowość Konstancin – Jeziorna położona jest 20 km od centrum Warszawy. Zwykle charakteryzowana jako kierunek weekendowych wypadów warszawiaków i miejsce
z największą ilością luksusowych nieruchomości mieszkaniowych na metr kwadratowy. Od niedawna dostrzeżona także przez deweloperów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. To tutaj bowiem powstaje kompleks mixed-use Faktoria.

Lokalność to trend, który zyskuje coraz bardziej na znaczeniu. Również deweloperzy starają się wpisywać swoje projekty w kontekst miejsca, w którym powstają, tak aby stać się częścią lokalnych społeczności i rzeczywiście odpowiadać na ich potrzeby.

Już w przyszłym roku w mieście zostanie oddany do użytku pierwszy nowoczesny biurowiec – Faktoria. Inwestor – Octava S.A. - realizuje ten obiekt przede wszystkim z myślą o lokalnych przedsiębiorcach, prowadzących swoje firmy właśnie w Konstancinie – Jeziornej i najbliższej okolicy, którzy dotychczas nie mieli alternatywy w postaci najwyższej klasy powierzchni biurowej.

W czterokondygnacyjnym obiekcie o powierzchni 2 300 mkw. najemcy będą mieli do dyspozycji wszelkie udogodnienia takie jak: cichobieżne windy, kontrola dostępu do obiektu, klimatyzacja i wentylacja, oświetlenie LED oraz doświetlenie z czterech stron świata, a także liczne miejsca parkingowe czy stojaki na rowery. Inwestor zadba także o odpowiednie zaaranżowanie terenów zielonych wokół budynku, tak aby mogły one służyć nie tylko pracownikom biurowca, ale wszystkim mieszkańcom Konstancina – Jeziornej, którzy będą mieli ochotę spędzić czas w przyjemnym otoczeniu i skorzystać z oferty usługowej.

- Zależy nam na tym, aby Faktoria jak najlepiej wpisała się w lokalny kontekst, podkreślamy jej atuty i w pełni wykorzystujemy potencjał lokalizacji także poprzez aranżację na parterze obiektu lokali handlowo – usługowych, które będą wychodzić na teren rekreacyjny. Z kolei biura, które zaprojektowaliśmy w Faktorii są dopasowane do skali działalności tutejszych firm. Nie trzeba wynajmować od razu całego piętra o powierzchni 600 mkw., choć oczywiście taka możliwość też istnieje, jesteśmy otwarci na firmy, które potrzebują mniejszych modułów biurowych – wyjaśnia Szymon Witkowski, Leasing Menager w Octava S.A.