REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowy obiekt w sąsiedztwie OFF Piotrkowska

  • Autor: UM Łódź
  • 18 paź 2018 09:53
Nowy obiekt w sąsiedztwie OFF Piotrkowska
fot. UM Łódź

Działka przy ul. Nawrot 3/5 w Łodzi została sprzedana za ponad 2,6 mln złotych. Inwestor - zgodnie z obowiązującym planem miejscowym - zbuduje tu wielopoziomowy parking.

REKLAMA

Nieruchomość znajduje się w świetnej lokalizacji: kilka kroków od ul. Piotrkowskiej, po sąsiedzku z OFF Piotrkowska. Od dłuższego czasu była wykorzystywana jako parking, ale naziemny. To się zmieni. W planie miejscowym określone zostało, że powstanie na niej parking wielopoziomowy, z lokalami usługowymi.

Działka przy ul. Nawrot 3/5 została wystawiona na sprzedaż. Na wrześniowym przetargu została wylicytowana za 2 miliony 626 tysięcy złotych. Nowy właściciel zrealizuje na niej inwestycję zgodną z zapisami miejscowego planu.

Budowa parkingów wielopoziomowych to element strategii miasta. W Łodzi zostanie ograniczone parkowanie tzw. przy krawężniku. Zamiast tego do dyspozycji kierowców zostaną oddane wielopoziomowe parkingi obsługiwane za pomocą aplikacji, dzięki której będzie można zarezerwować miejsce na samochód.

Jeszcze w tym tygodniu miasto otworzy oferty na pierwsze parkingi, które zostaną zbudowane w partnerstwie publiczno-prywatnym. Docelowo system będzie się składał z kilkunastu obiektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie