REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Nowy park powstanie w Oświęcimiu. Otwarcie w 2021 r.

  • Autor: PAP
  • 20 wrz 2018 09:24
fot. Fotolia

W park zamieni się blisko 7 ha terenu w Oświęcimiu, które stanowią obecnie pas zieleni izolacyjnej przy zakładach chemicznych – powiedziała w środę rzecznik oświęcimskiego magistratu Katarzyna Kwiecień. Inwestycja ruszy w przyszłym roku i zakończy się w 2021 r.

REKLAMA

"Park, pomiędzy ulicami Słowackiego, Chemików, Dąbrowskiego i Tysiąclecia, będzie nosił nazwę Parku Pokoju, w nawiązaniu do znajdującego się w tej części osiedla placu Pokoju" - powiedziała rzecznik.

Miasto, które jest inwestorem, przygotowało już projekt zagospodarowania terenu. Powstać ma tam strefa zabaw dla dzieci oraz rekreacji. Samorząd złożył już wniosek o dofinansowanie unijne. "Na urządzenie parku mamy szansę pozyskać 6,5 mln zł. Całość projektu opiewa na kwotę 8,7 mln zł" - dodała Katarzyna Kwiecień.

Zdaniem prezydenta Janusza Chwieruta, teren, na którym powstanie park, jest bardzo atrakcyjny i warto go wykorzystać pod kątem spędzania wolnego czasu całych rodzin. "Chcemy go tak zagospodarować, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie" - powiedział.

Samorządowiec poinformował, że powstać mają dwa place zabaw dla dzieci młodszych i starszych. Atrakcją ma być statek piracki, który jednocześnie pomieści blisko setkę dzieci. Przebudowana zostanie znajdująca się nieopodal górka, z której zimą będzie można zjeżdżać na sankach. Powstanie staw z fontanną. Całość uzupełnią ścieżki spacerowe i rowerowe, ławki, stojaki na rowery, oświetlenie i zieleń parkowa.

Prezydent dodał, że zlikwidowane zostanie istniejące teraz miasteczko komunikacyjne. Wkrótce zostanie ono zbudowane w innym miejscu. "Chcemy, by w przyszłości powstało ono przy jednej z oświęcimskich szkół, gdzie dzieci będą mogły poznawać zasady bezpieczeństwa na drodze, a także uzyskać kartę rowerową" - wyjaśnił prezydent.

Chwierut dodał, że nowy projekt +spina się+ z przebudową przebiegającej w pobliżu ul. Tysiąclecia, która planowana jest na 2020 r. "Wzdłuż powstaną miejsca postojowe, przebudowana będzie ścieżka rowerowa" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie