Nowy peron na trasie Siedlce-Czeremcha. Także dla osób z niepełnosprawnościąPropertyDesign.pl - 13-11-2020 16:30


Z Niemojek na trasie Siedlce – Czeremcha wygodniejsze będą podróże koleją. Do pociągów wygodniej wsiądą osoby o ograniczonej możliwości poruszania się. Wszystko dzięki przebudowie peronu.

- Przebudowa peronu w Niemojkach to jeden z elementów likwidowania wykluczenia komunikacyjnego. Budujemy kolej bezpieczną, komfortową i dostępną również dla mieszkańców mniejszych miejscowości – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury.

Wykonawca, firma Domost, w miejscu dotychczasowego peronu zbuduje nowy. Wyższy obiekt ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Peron zostanie wyposażony w wiaty, ławki oraz tablice i gabloty informacyjne z rozkładem jazdy. Dla wygody podróżnych zainstalowane zostanie nowe nagłośnienie i informacja wizualna o przyjazdach i odjazdach pociągów. Z myślą o osobach o ograniczonych możliwościach poruszania się zaplanowano pochylnię oraz ścieżki dotykowe. Nowe jaśniejsze oświetlenie LED umożliwi bezpieczne podróżowanie także po zmroku. Dostęp do kolei ułatwi dodatkowe dojście do peronu od strony przejazdu kolejowo-drogowego. Na czas prac przewidziano obsługę podróżnych z peronu tymczasowego.

Wartość umowy to to 2,27 mln zł netto. Zakończenie prac planowane w drugiej połowie 2021 r.