Nowy projekt w przestrzeni publicznejPropertydesign.pl - 05-06-2017 10:16


W ramach międzynarodowej wystawy „O potrzebie tworzenia widzeń” w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku powstała praca dedykowana parkowi i pałacowi Józefa Brandta.

Wielkoformatowe lustro zamontowane zostało naprzeciwko wejścia do pałacu Brandta i nawiązuje swoją formą, a także wymiarami do fasady pałacu. W lustrze można oglądać przesuwające się chmury, a także otaczającą architekturę.

Projekt powstał w nawiązaniu do wcześniejszego projektu przygotowanego przez Pawła Grobelnego dla dziedzińca Biblioteki Miasta Paryża na zaproszenie Festiwalu Designu odbywającego się corocznie w stolicy Francji.

Prace Pawła Grobelnego w przestrzeni publicznej można oglądać między innymi w Brukseli, Paryżu, Grimbergen, Szanghaju, a także w dzielnicy biznesowej La Defense, dla której zaprojektował meble miejskie w postaci wielkoformatowych platform. Projekt dla Orońska, podobnie jak inne prace Pawła Grobelnego wpisany został w kontekst architektoniczny, w tym przypadku założenia pałacowego i pięknego parku okalającego pałac w Orońsku.