×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowy przystanek i perony na linii Poznań - Wolsztyn

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 13 mar 2022 10:12
Nowy przystanek i perony na linii Poznań - Wolsztyn
Kładka dla pieszych nad torami na stacji Wolsztyn, fot. Łukasz Bryłkowscki, mat. PKP PLK

Od poniedziałku 14 marca ruszają prace na linii Poznań – Wolsztyn. Powstanie nowy przystanek w Adamowie i nowe perony w Wolsztynie i Grodzisku Wielkopolskim.

REKLAMA

  • Na linii Luboń koło Poznania – Wolsztyn, między Wolsztynem a Drzymałowem, od 14 marca rozpoczną się zasadnicze prace, które zwiększa możliwości podróży koleją.
  • Będzie dodatkowy i ułatwiony dostęp do pociągów z nowego przystanku Adamowo i przebudowanych peronów. Wymieniony zostanie tor. 

Dostęp do kolei zwiększy nowy przystanek w miejscowości Adamowo, niedaleko Wolsztyna. Pociągi zatrzymają się w okolicy skrzyżowania toru z drogą Wolsztyn – Stara Dąbrowa. Przystanek będzie dostępny dla wszystkich podróżnych, bez względu na ograniczenia ruchowe.

Pasażerowie zyskają nowe perony w Wolsztynie i Grodzisku Wielkopolskim. Na wyższych, oświetlonych, obiektach będą wiaty i ławki. Powiadamianie podróżnych ułatwią tablice wyświetlające informacje o rozkładzie jazdy oraz czytelne oznakowanie i gabloty informacyjne.

Zapewnione będzie dojście dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się m.in. ścieżki naprowadzające i pochylnie. W Wolsztynie wyremontowana zostanie kładka nad torami. Przewidziano montaż stojaków rowerowych.

Inwestycja realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za ok. 108 mln zł przy udziale środków UE z wielkopolskiego RPO.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie