×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowy Sącz wymieni oświetlenie uliczne na ledowe

  • Autor: PAP
  • 08 gru 2020 13:44
  • Aktualizacja: 08 gru 2020 14:09
Nowy Sącz wymieni oświetlenie uliczne na ledowe
Nowy Sącz. Fot. Jacek Polakiewicz

Władze Nowego Sącza w przyszłym roku rozpoczną wymianę starych sodowych lamp ulicznych na nowoczesne oświetlenie LED. W pierwszym etapie zastąpionych będzie ponad 2,3 tys. źródeł światła na 38 ulicach. Docelowo wymienione zostaną wszystkie lampy w mieście.

REKLAMA

Jak podkreślił we wtorek prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, obecne oświetlenie uliczne jest przestarzałe - lampy często nie działają lub działają wadliwie, dają słabe światło, są energochłonne, a słupy je utrzymujące znajdują się w złym stanie technicznym.

Według niego w przyszłym roku rozpocznie się pierwszy etap prac związanych z modernizacją oświetlenia ulicznego. Wymienione zostanie 2313 starych sodowych lamp na nowoczesne oświetlenie LED.

"To oczywiście część, ale już ta wymiana przyniesie wymierne korzyści, przede wszystkim finansowe, ale także poprawi to bezpieczeństwo, bo lampy oświetlenia ledowego, na które zostaną zamienione lampy sodowe, to lepsze i mocniejsze światło" - wskazał prezydent.

Jak dodał, szacunkowe roczne oszczędności na energii elektrycznej wyniosą prawie 500 tys. złotych.

W pierwszym etapie modernizacją zostaną objęte 38 ulice i miejsca, w tym główne arterie i planty miejskie.

"To bardzo ważne arterie w Nowym Sączu, od nich zaczynamy, będzie tam bezpieczniej i bardziej ekologicznie" - wskazał Handzel i zapowiedział, że docelowe plany zakładają wymianę wszystkich lamp ulicznych na terenie miasta.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ je/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie