REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Nowy żłobek w Warszawie - nowoczesny, kolorowy i eko

  • Autor: UM Warszawa
  • 16 paź 2017 12:32
Nowy żłobek przy ul. Książkowej fot. UM Warszawy

Nowy żłobek został otwarty przy ul. Książkowej na warszawskiej Białołęce. Nowa placówka została realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Postawiono również na eko rozwiązania.

REKLAMA

- To już 59. publiczny żłobek w naszym mieście, a 34. wybudowany od 2006 roku. Konsekwentnie każdego roku zwiększamy liczbę miejsc w żłobkach, u opiekuna dziennego, czy też wykupując miejsca w żłobkach niepublicznych. W sumie, z tych różnych form, korzysta ponad 6,7 tysiąca dzieci – mówił Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent stolicy podczas otwarcia żłobka przy ul. Książkowej.

Białołęka na początku października uruchomiła oddziały żłobkowe dla 50 maluszków w nowo wybudowanym przedszkolu przy ul. Skarbka z Gór. Dziś swój pierwszy dzień przeżywa 150 dzieci w nowym żłobku przy ul. Książkowej. Do końca miesiąca otwarte zostaną też pozostałe dwa żłobki – przy ul. Krzyżówki oraz ul. Truskawkowej (każdy oferujący po 150 miejsc). Dotychczas dzielnica miała 171 miejsc w publicznych placówkach. Do tego miasto wykupywało w tej dzielnicy 160 miejsc w żłobkach niepublicznych - podaje oficjalny portal miejski Warszawy.

Wszystkie nowe placówki były realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Żłobki przy ulicach: Krzyżówki, Książkowej oraz Truskawkowej to parterowe budynki, każdy z 6 oddziałami, wielofunkcyjną salą, zapleczem kuchennym i pomieszczeniami sanitarnymi. W placówkach są też pomieszczenia do ćwiczeń terapeutycznych. Każdy żłobek kosztował nieco ponad 6 mln zł. Oddziały żłobkowe w przedszkolu przy Skarbka z Gór mieszczą się na parterze jednopiętrowego budynku. Cały obiekt kosztował 9,4 mln zł. Wszystkie żłobki już od przekroczenia ich progu cieszą oko najmłodszych mieszkańców - sale są przestronne i kolorowe, a zakupione zabawki wspierają rozwój psychoruchowy oraz poznawczy dzieci.

Budynki będą korzystały z odnawialnych źródeł energii (pompy ciepła i kolektory słoneczne), co wpisuje się w miejską politykę ochrony środowiska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie