×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

O architekcie Sopotu na wyjątkowej wystawie

  • Autor: www.sopot.pl
  • 09 lut 2023 10:11
O architekcie Sopotu na wyjątkowej wystawie
Muzeum Sopotu zaprasza na nową wystawę czasową poświęconą sopockiemu architektowi Heinrichowi Dunkelowi, fot. www.sopot.pl

Muzeum Sopotu zaprasza na nową wystawę czasową poświęconą sopockiemu architektowi Heinrichowi Dunkelowi. Ekspozycja przybliży sylwetkę jednego z najciekawszych sopockich architektów i jego realizacje. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 9 lutego, w siedzibie muzeum przy ul. Poniatowskiego 8.

REKLAMA

Heinrich Dunkel (1877-1922) to jeden z najciekawszych architektów działających w Sopocie w I ćwierci XX wieku. Swoją karierę w mieście rozpoczął pracując przy prestiżowym projekcie Zakładu Kąpielowego w 1902 r. Nie związał jednak swojej przyszłości z pracą urzędnika, a postawił na zlecenia od indywidualnych klientów. Jego projekty wyróżniają się ciekawymi formami: od stylu Landhaus poprzez historyzm do form modernistycznych. Dużą wagę przykładał do detalu i ukształtowaniu wnętrza. Dla zleceniodawców projektował wyrafinowaną stolarkę klatek schodowych, okien, drzwi i boazerii, a także nawiązujące do nich meble. Jego projekty można odnaleźć na terenie całego Sopotu, na szczególną uwagę zasługują wille przy ul. Ignacego Paderewskiego, Antoniego Abrahama i Adama Mickiewicza.

Wystawa „Architekt Heinrich Dunkel (1877-1922)”, jest kolejną z cyklu ekspozycji poświęconych architekturze Sopotu, organizowanych przez Muzeum Sopotu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie