REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ochotnicza Straż Pożarna w Łazach będzie mieć nową strażnicę

  • Autor: PAP
  • 03 sty 2022 15:02
Ochotnicza Straż Pożarna w Łazach będzie mieć nową strażnicę
Gmina Jasienica wybuduje nową strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazach. fot. Shutterstock

Gmina Jasienica wybuduje nową strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazach. Stara remiza była w złym stanie technicznym,  a ekspertyza wykazała, że taniej będzie wybudować nowy obiekt.

REKLAMA

  • Gmina Jasienica, sąsiadująca z Bielskiem-Białą, wybuduje nową strażnicę dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazach.
  • Samorząd poinformował, że w przetargu wybrał wykonawcę. Przyjęta propozycja przedsiębiorstwa z Goczałkowic-Zdroju opiewa na 6,04 mln zł.
  • W budynku będą dwa garaże dla pojazdów ratowniczych i sala dla mieszkańców.

Z dokumentacji przetargowej wynika, że nowa strażnica ma powstać do 21 miesięcy od podpisania umowy. Będzie to piętrowy budynek, w którym znajdą się m.in. dwa garaże dla pojazdów ratowniczych. Pomieści się tam też sala dla mieszkańców.

"Nowy obiekt nie tylko poprawi warunki służby druhów z miejscowej jednostki, ale przysłuży się również integracji mieszkańców sołectwa. Oprócz bowiem garaży i pomieszczeń na przygotowania do służby dla strażaków, na piętrze znajdzie się spora sala wraz z całym zapleczem" - zapowiedział wójt Janusz Pierzyna.

Gmina podała, że strażnica powstanie w innym miejscu niż stoi dotychczasowa. Znajdzie się obok szkoły i w sąsiedztwie kościoła. Stara remiza była już w złym stanie technicznym. Ekspertyza wykazała, że taniej będzie wybudować nowy obiekt.

Na przetarg wpłynęło sześć propozycji. Oferta przedsiębiorstwa z Goczałkowic-Zdroju była najniższa. Pozostałe wahały się od 6,1 mln zł do 7,9 mln zł.

Gminę Jasienica zamieszkuje ponad 5 tys. osób, z czego niemal 1 tys. w Łazach.

Strażacy z OSP w Łazach podali, że w ub.r. interweniowali 16 razy. Były to pożary, wyciek gazu, usuwanie substancji ropopochodnych lub połamanych drzew. Raz zabezpieczali niewybuch. (PAP)

autor: Marek Szafrański

szf/ drag/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie