×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Od rodzinnej rezydencji do ekskluzywnego pensjonatu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 11 kwi 2018 09:12
Od rodzinnej rezydencji do ekskluzywnego pensjonatu
fot. mat. prasowe Villeroy & Boch

Zamek Saareck Villeroy & Boch odwiedzają osoby spragnione unikalnej atmosfery, wyszukanej kuchni i relaksu. Dla podkreślenia charakteru miejsca, zachowany został wygląd zamku nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz. Tu też poznasz dzieje rodziny von Boch, która stworzyła słynną markę.

REKLAMA

Zamek Saareck mieści się w sielskim Mettlach - na granicy Niemiec, Francji i Luksemburga. Losy rodu von Boch nieodzownie łączą się z tym miejscem - niegdyś posiadłość stanowiła jego rodzinną siedzibę. Bogata historia budynku sięga 1902 roku, kiedy architekt Ludwig Arntz z Kolonii zaprojektował rezydencję dla pary nowożeńców - Adeline oraz Luitwina von Boch, pełniącego w latach 1917-1932 funkcję głównego dyrektora Villeroy & Boch. W roku 1912 zamek został rozbudowany według planów Eugena Schmohla, ale podczas II Wojny Światowej obiekt funkcjonował już jako szpital wojskowy. Po jej zakończeniu posiadłość stała się schronieniem dla wielu uchodźców spokrewnionych z rodziną i pracowników firmy. Od 1954 roku firma Villeroy & Boch korzysta z zamku Saareck jako pensjonatu, a obecnie jest to luksusowe miejsce, odwiedzane przez gości z całego świata.

Elegancja w stylu Belle Epoque

Rezydencja jest jednym z najbardziej prestiżowych adresów w regionie Saary, w zachodnich Niemczech. Ten niezwykły obiekt odwiedzają osoby spragnione unikalnej atmosfery, wyszukanej kuchni i relaksu. Dla podkreślenia charakteru miejsca, zachowany został wygląd zamku nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz. Zlokalizowane na parterze pokoje utrzymano w ich oryginalnym stylu. Niewielkie salony, hol udekorowany obrazami i trofeami myśliwskimi, sala kominkowa z okazałym pianinem marki Steinway czy duża jadalnia z drewnianymi panelami na ścianach, gustownymi meblami, drewnianą podłogą i portretami rodziny von Boch – to wszystko tworzy niezwykły klimat stylu Belle Epoque.

Aranżując pokoje gościnne nie zapomniano również o komforcie odwiedzających - czarujące i indywidualnie urządzone wnętrza dostosowano do współczesnych standardów i potrzebprzyjezdnych, którzy dodatkowo mogą wypoczywać na słonecznym tarasie. Przylega on do parku w angielskim stylu, gdzie przepiękny starodrzew pozwala poczuć ducha tamtych czasów. Stamtąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Stare Opactwo, położone nad brzegiem rzeki Saary, gdzie również znajdują się zabudowania należące do Villeroy & Boch. Goście mogą tam bliżej poznać działalność i historię firmy odwiedzając Discovery Centre z Muzeum Ceramiki, wystawą porcelany i ekspozycją łazienek. A dla chętnych wspomnień i pamiątek istnieje możliwość zakupu produktów marki, w sklepie firmowym w Mettlach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie