×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Oferty na budowę siedziby Nowego Teatru w Słupsku za drogie

  • Autor: PAP
  • 21 mar 2018 14:50
Oferty na budowę siedziby Nowego Teatru w Słupsku za drogie
fot. foter

Dwie oferty na adaptację i rozbudowę byłej wozowni na potrzeby Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku złożone w magistracie przewyższają fundusze zarezerwowaną przez miasto na tę inwestycję.

REKLAMA

Adaptacja i rozbudowa budynku byłej wozowni przy ul. Lutosławskiego 1 na potrzeby Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku mają być realizowane w ramach dotowanego z funduszy RPO WP projektu "Łamiemy bariery, łączymy pokolenia - rewitalizacja obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska".

Dzięki tej inwestycji, istniejący od 13 lat teatr zyska siedzibę w nowo tworzonym Centrum Inicjatyw Społecznych i Artystycznych. Obecną dzieli z Filharmonią Sinfonia Baltica. Zagospodarowany zostanie też dziedziniec filharmonii.

Termin składania ofert w przetargu na wykonanie tej inwestycji był kilkakrotnie przedłużany na prośbę zainteresowanych udziałem firm. Ostatecznie do magistratu wpłynęły dwie oferty. Pierwsza, złożona przez konsorcjum dwóch słupskich przedsiębiorstw, opiewa na kwotę ponad 13,6 mln zł, druga - firmy z Kościerzyny - na ponad 13,8 mln zł.

Jak poinformowała PAP inspektor w kancelarii prezydenta Słupska Karolina Chalecka, miasto na realizację tego zamówienia ma nieco ponad 10,5 mln zł? "Będziemy teraz analizować oferty i nasze możliwości" - powiedziała Chalecka.

Nowa siedziba teatru ma być gotowa w 2020 r. Czterokondygnacyjny budynek będzie posiadał: scenę z widownią na 250 miejsc, sale prób i sale warsztatowe, foyer z kawiarnią, zaplecze techniczne, biurowe oraz pokoje aktorskie z tarasami na dachu. W obiekcie, przy głównej klatce schodowej, zamontowana zostanie winda przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie