×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Oficjalnie otwarto wybudowany za 350 mln zł kompleks handlowo-rozrywkowy w Katowicach

  • Autor: PAP
  • 15 lis 2018 16:40
Oficjalnie otwarto wybudowany za 350 mln zł kompleks handlowo-rozrywkowy w Katowicach
fot. mat. prasowe

Nowy kompleks handlowo-rozrywkowy Libero, wybudowany za 350 mln zł, otwarto w czwartek w Katowicach. 38 mln zł kosztowała inwestora towarzysząca centrum infrastruktura drogowa, z rondem i podziemnym tunelem. Katowicką inwestycję Echo Investment zaprojektowała pracownia MOFO Architekci.

REKLAMA

To pierwsze centrum handlowe na południu Katowic. Położony przy drodze krajowej nr 81 trzykondygnacyjny obiekt o powierzchni 45 tys. m kwadratowych mieści ponad 150 sklepów i punktów usługowych, a także kino, klub fitness i centrum medyczne.

Centrum otwarto z opóźnieniem w stosunku do pierwotnych założeń, co Marcin Materny z zarządu Echo Investment tłumaczy trudną sytuacją na rynku budowlanym. W czwartek - dniu otwarcia centrum dla klientów, trwały w nim wciąż prace wykończeniowe. Jak jednak zapewnił prezes Echo Investment Nicklas Lindberg, centrum jest gotowe i bezpieczne. "Nie otworzylibyśmy go, gdyby nie było w pełni bezpieczne dla odwiedzających. To, co widać, to ostatnie prace wykończeniowe" - zapewnił.

Przedstawiciele Echo Investment szacują, że pracę w katowickim centrum znajdzie ok. 1,5 tys. ludzi, a liczba potencjalnych klientów to ok. 850 tys. osób - tyle mieszka na obszarze, z którego można dojechać do Libero w 45 minut.

"Wybraliśmy Katowice, bo to bardzo dynamiczny rynek i drugi co do znaczenia region gospodarczy w Polsce, po Warszawie. W aglomeracji mieszka ponad 3 mln ludzi" - dodał prezes Lindberg.

Pytani o zakaz handlu w część niedziel członkowie zarządu Echo Investment podkreślali, że zadbano o dobre skomunikowanie piętra z ofertą rozrywkową i gastronomiczną, które będzie otwarte we wszystkie niedziele. "Politycy nie ułatwiają nam sprawy" - przyznał Marcin Materny. "Z obserwacji rynku wynika jednak, że handel przesuwa się na inne dni, a sklepy wydłużają godziny otwarcia w dni poprzedzające niedziele bez handlu. Odpowiedzią jest też na pewno zwiększanie oferty gastronomicznej i rozrywkowej" - dodał.

Od 1996 roku Echo Investment jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zrealizowało już 150 projektów o łącznej powierzchni 1,5 mln mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski. Od 2015 r. Echo Investment jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej PIMCO - Oaktree - Griffin Real Estate.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie