×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ogłoszono wyniki kolejnego naboru do programu "Ochrona zabytków"

  • Autor: PAP
  • 23 lip 2022 11:13
Ogłoszono wyniki kolejnego naboru do programu "Ochrona zabytków"
Ogłoszono wyniki kolejnego naboru do programu "Ochrona zabytków", fot. shutterstock

Ponad 14 mln 500 tys. zł zostanie przekazanych na realizację 111 zadań w ramach drugiego naboru do programu "Ochrona zabytków" - poinformowano w piątek na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

REKLAMA

- Łącznie, wraz z pierwszym naborem i odwołaniami, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie otrzyma aż 834 projekty na kwotę 205 mln 500 tys. zł. To prawie o 50 mln zł więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem i aż o ponad 111 mln zł więcej niż w roku 2016 - czytamy w opublikowanej informacji.

Przypomniano, że odwołania w ramach II naboru można składać do 1 sierpnia br.

Jak wyjaśniono "ochrona polskich zabytków jest jednym z priorytetów MKiDN, dlatego od 2016 r. budżet programu jest co roku systematycznie zwiększany". "W odpowiedzi na rosnące potrzeby i coraz większe zainteresowanie wnioskodawców w 2017 r. budżet ten zwiększono o 17 mln 500 tys. zł, a w kolejnym - 2018 r. - aż o prawie 30 mln zł" - napisano.

- W tegorocznym naborze, dzięki staraniom wicepremiera Piotra Glińskiego, budżet programu początkowo ustalony na rekordową kwotę 200 mln zł, tj. ponad dwukrotnie więcej niż w 2016 r. (93 mln zł), został dodatkowo zwiększony o prawie 11 mln zł i wynosi teraz 210 mln 740 tys. zł - podkreślono na stronie MKiDN.

W ramach programu "Ochrona zabytków", który ma na celu zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego z budżetu MKiDN finansowane są prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. "Istotą programu jest różnorodność podmiotów składających wnioski, samych zabytków, jak i charakteru prac" - zaznaczono w informacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie