REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Ogród deszczowy powstanie na warszawskiej Ochocie

  • Autor: UM Warszawa
  • 10 lis 2017 10:30
fot. pixabay.com

Woda opadowa spływająca z dachu garażu przy ul. Białobrzeskiej 66B, która nie jest odprowadzana do zieleni tworzy utrudniające przejście kałuże błotne. Rozwiązaniem tego problemu może być stworzenie... ogrodu deszczowego.

REKLAMA

19 listopada, w godz. 10.00-15.00, na terenie bezpośrednio przylegającym do garażu odbędą się warsztaty, podczas których zagospodarowana zostanie newralgiczna przestrzeń, na której często występują duże i uciążliwe kałuże. Prace nie tylko wpłyną na poprawę dojścia, ale także znacząco wpłyną na estetykę. Dzięki współpracy Fundacji Sendzimira i Zarządu Zieleni m.st. Warszawy – w ramach projektu „Warszawa chwyta wodę” – powstanie tam ogród deszczowy - podaje oficjalny portal miejski Warszawy.

Zmiany sprawią, że oczyszczona woda deszczowa popłynie w kierunku istniejącego zagłębienia w trawniku, zasili rośliny, a jednocześnie wyeliminuje podtopienia na nierozszczelnionym chodniku.

Ogród deszczowy pełniąc funkcję przyrodniczo-retencyjną rozwiąże istotne problemy nękające użytkowników domku. Podczas warsztatu, uczestnicy będą mogli także wysłuchać prelekcji o konieczności zwiększania retencji krajobrazowej w mieście w kontekście zmian klimatu. Warsztaty towarzyszące powstawaniu ogrodu deszczowego są bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie