REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ogrodowa 8 Office z wiechą. To największa inwestycja biurowa realizowana w Łodzi

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 lis 2017 09:45
Ogrodowa 8 Office z wiechą. To największa inwestycja biurowa realizowana w Łodzi
Ogrodowa 8 Office fot. mat. prasowe

Narożnik skrzyżowania ul. Ogrodowej z Zachodnią, czyli ważnej łódzkiej arterii północ-południe, jest już zabudowany przez Ogrodowa Office spod kreski OP Architekten. To jedna z największych inwestycji biurowych realizowanych aktualnie w Łodzi. Deweloperem inwestycji jest Warimpex.

REKLAMA

– Zawieszenie wiechy w najwyższym miejscu budynku to zawsze ważna chwila dla wszystkich pracowników budowy – mówi Leszek Gołąbiecki, prezes zarządu Unibep – To także podsumowanie starań wielu ludzi: pracowników, firm współpracujących, architektów, inwestorów i władz samorządowych. Jestem bardzo zadowolony z prac prowadzonych na budowie. Tym bardziej, że będzie to bardzo atrakcyjny biurowiec najwyższej klasy, klasy A, spełniający wysokie standardy jakościowe i ekologiczne.

Zakończenie prac konstrukcyjnych to kolejny krok w realizacji inwestycji, która przywróci zgodną z historycznym układem urbanistycznym zabudowę i zarazem dawną świetność tej ważnej części miasta. Ogrodowa Office zaoferuje 28,6 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym 3,9 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej na parterze obiektu. Żelbetowa konstrukcja biurowca obejmuje 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne, na których znajdzie się parking dla 326 samochodów oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Ważnym elementem projektu będzie też ogólnodostępny pasaż, będący w przyszłości łącznikiem komunikacyjnym między Manufakturą, Placem Wolności i Parkiem Staromiejskim. Dzięki temu do tej części miasta powróci nie tylko wysokiej klasy zabudowa, ale też okolica ta na nowo będzie tętnić życiem.

– Prestiżowe usytuowanie biurowca obok ikon miasta oraz wysoka jakość powstającej przestrzeni biurowej, gwarantująca komfort pracy przyszłych najemców, sprawiają, że Ogrodowa Office to dobry wybór dla firm, które chcą rozwijać się w Łodzi. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z firmami z sektora BPO, IT i doradztwa, podpisaliśmy już też umowy z najemcami usługowymi takimi jak bank, kawiarnia czy fryzjer. Jestem przekonany, że wkrótce ogłosimy nazwy kolejnych firm, które wiosną 2018 r. otworzą swoje biura w naszej inwestycji – powiedział Alexander Jurkowitsch, członek zarządu firmy Warimpex.

Z okazji zwieńczenia prac konstrukcyjnych generalny wykonawca inwestycji zorganizował uroczystość. Świadkami zawieszenia „wiechy” przez – to już tradycja – kierownika budowy, byli przedstawiciele inwestora, władz miasta oraz partnerów biznesowych.

– Praktycznie zakończyliśmy prace żelbetowe Ogrodowej Office. Teraz przyszedł czas na prace elewacyjne, zamknięcie obiektu, prace instalacyjne oraz murarskie wewnątrz obiektu – twierdzi Bogdan Kuzak, kierownik kontraktu z Unibep – Przed nami jeszcze wiele pracy, ale już dziś możemy być zadowoleni z efektów, gdyż budujemy atrakcyjny i funkcjonalny budynek - dodał.

Prace związane z realizacją biurowca przy skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Zachodniej rozpoczęły się pod koniec 2016 roku. Według zamierzeń, wiosną 2018 r. otworzy swoje podwoje przed pracownikami i klientami.

Założeniem architektonicznym biurowca było nawiązanie do historycznej zabudowy Łodzi. Fasada budynku odzwierciedli historyczny podział działek i nawiąże do stylów architektonicznych dawnych kamienic.

– Co istotne, w ramach programu rewitalizacji centrum Łodzi wokół pojawią się drogi i chodniki, które będą nawiązywały do historii tych miejsc – dodaje Bogdan Kuzak.

Ogrodowa Office będzie biurowcem klasy A, spełniającym wysokie standardy ekologiczne. W budynku znajdą się szatnie i prysznice dla osób dojeżdżających do pracy na rowerach, a na najwyższych piętrach do dyspozycji najemców poszczególnych przestrzeni będą zielone tarasy z widokiem na panoramę miasta. Warimpex i Unibep będą ubiegali się dla obiektu o certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good.

Ogrodowa Office w Łodzi to kolejny prestiżowy biurowiec, który został wybudowany przez Unibep SA. Spółka z Bielska Podlaskiego ma portfolio m.in. Domaniewska Office Hub (budynek wyróżniony tytułem Budowa Roku 2015), Centrum Biznesowe Okęcie czy Carpathia Office House w Warszawie oraz obiekty hotelowo-biurowe w Rosji i Republice Białorusi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie