×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ogrodowa Office w Łodzi nie będzie czysto biznesową enklawą. Ma być miejscem otwartym dla wszystkich

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 20 cze 2018 11:30
  • Zaktualizowano: 20 cze 2018 11:32
Ogrodowa Office w Łodzi nie będzie czysto biznesową enklawą. Ma być miejscem otwartym dla wszystkich
fot. mat. prasowe

Budowa biurowca Ogrodowa Office w Łodzi zbliża się już ku końcowi. Obiekt zaoferuje ponad 28 tys. mkw. przestrzeni, z czego prawie 4 tys. przewidziano na punkty handlowe, usługowe i gastronomiczne. Ogrodowa Office wyznacza i wpisuje się w stosunkowo nowy trend na polskim rynku biurowym, zgodnie z którym inwestorzy przeznaczają coraz większe powierzchnie na rozbudowaną i zróżnicowaną ofertę usługowo-handlową.

REKLAMA

- W miastach, w których dynamicznie rośnie liczba nowych biur, powstają czasem czysto biznesowe enklawy, które wieczorem czy w weekendy wyludniają się. My chcemy tego uniknąć, ponieważ wierzymy, że nowe inwestycje nieruchomościowe powinny służyć nie tylko najemcom, ale też miastu i jego mieszkańcom. Dlatego w centralnym miejscu Łodzi zaprojektowaliśmy miejsce otwarte dla wszystkich, w którym znajdą się punkty handlowo-usługowe z ofertą odpowiadającą tak ruchliwemu kwartałowi miasta – powiedział Alexander Jurkowitsch, członek zarządu firmy Warimpex.  Ponadto przewidujemy, że trend projektowania biur w przyjaznym i wielofunkcyjnym otoczeniu będzie się umacniał, ponieważ tego oczekują pracownicy, a atrakcyjne miejsce pracy może stać się dodatkową zachętą do przyciągnięcia talentów – dodaje Jurkowitsch.

Łódzki biurowiec Warimpeksu spod kreski OP Architekten zaoferuje pracownikom i okolicznym mieszkańcom szereg funkcji i punktów usługowych. W Ogrodowa Office swoją placówkę otworzy PKO Bank Polski. W nowoczesnych wnętrzach na powierzchni 383 mkw. oddział będzie obsługiwał klientów wszystkich linii biznesowych. Do dyspozycji klientów będą również dostępne urządzenia: bankomat/wpłatomat.

Pracownicy biurowca i mieszkańcy Łodzi w biurowcu Ogrodowa Office będą mieć do dyspozycji także punkty usługowe, takie jak salon fryzjerski. - Salon Luisse to marka reprezentująca sieć ekskluzywnych salonów fryzjerskich, która od początku stawia przede wszystkim na wysoką jakość usług, standard i wykończenie wnętrz swoich salonów, a także ich odpowiednią lokalizację. Dlatego też kolejny Salon Luisse, o powierzchni około 140 mkw., powstaje w Ogrodowa Office. Ekskluzywne wykończenie wnętrza, jak i witryn lokalu, z pewnością przyciągną swoim wyglądem nie jedną parę oczu – powiedział Łukasz Szymczak, właściciel salonu Luisse.

W budynku znajdą się również punkty gastronomiczne, takie jak kawiarnio-cukiernia oraz piekarnia, a także restauracja Meating Point – samoobsługowy koncept powstały jako odpowiedź na potrzeby pracowników biurowców. Lokal zajmie powierzchnię ponad 400 mkw. i jesienią zaprosi pierwszych klientów.

Wszystkie powierzchnie handlowo-usługowe zlokalizowane będą na parterze budynku, przy skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Ogrodowej, a część znajdzie się w ogólnodostępnym pasażu w środku biurowca, który z czasem połączy pieszym przejściem Manufakturę z Placem Wolności oraz ulicą Piotrkowską. Obecnie trwają rozmowy z kolejnymi najemcami powierzchni handlowo-usługowych w biurowcu.

Ogrodowa Office to budynek biurowo-usługowy, zlokalizowany w centrum Łodzi, w bliskiej odległości od ulicy Piotrkowskiej, Manufaktury oraz hotelu Vienna House Andel’s Łódź. Założeniem architektonicznym biurowca było nawiązanie do historycznej zabudowy Łodzi. Fasada budynku odzwierciedli historyczny podział działek i nawiąże do stylów architektonicznych dawnych kamienic. W obiekcie znajdzie się podziemny parking na ponad 300 aut, szatnie i prysznice dla rowerzystów, a także stacja ładowania samochodów elektrycznych. Wysoki komfort pracy zapewni doskonałe doświetlenie powierzchni biurowych poprzez wewnętrzne atria oraz przeznaczone dla najemców liczne zielone tarasy i balkony.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie