×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ok. 12 mln zł ma kosztować rozbudowa targowiska w Białymstoku

  • Autor: PAP
  • 25 lip 2018 13:21
fot. pixabay.com

Dwie nowoczesne hale, w których będzie ok. 160 miejsc do handlu, strefa wypoczynku i rekreacji oraz parkingi - powstaną na targowisku miejskim w Białymstoku w ramach rozbudowy tego miejsca. Inwestycja ma kosztować ok. 12 mln zł i być gotowa w 2020 r.

REKLAMA

Miejskie Targowisko przy ul. Kawaleryjskiej jest największym tego typu w Białymstoku; zarządza nim miejska spółka "PUHP Lech". Targowisko zajmuje ok. 9 ha, swoją działalność prowadzi tu ponad 1 tys. przedsiębiorców.

W środę na konferencji prasowej przedstawiono koncepcję architektoniczną, która wygrała ogłoszony na początku roku konkurs. Powstaną dwie nowe hale o powierzchni do 2 tys. m kw. każda, w których ma powstać w sumie ok. 160 wydzielonych boksów. Do tego zaprojektowano zadaszoną część handlową obok hali, gdzie będą mogły być sprzedawane spożywcze produkty regionalne. W ramach koncepcji powstaną miejsca do rekreacji, place zabaw dla dzieci, zieleń i ławki. Całość ma kosztować ok. 12 mln zł; prace budowlane rozpocząć się w przyszłym roku, a inwestycja ma być gotowa w 2020 roku.

Jak mówił na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, dzięki obecnej inwestycji na targowisku powstanie dodatkowych ok. 150 miejsc pracy.

Prezes spółki "Lech" Michał Stefanowicz mówił, że zakaz handlu w niedzielę nie obejmuje jednak własnej działalności gospodarczej, jaką prowadzą kupcy na targowisku.

Hale powstaną w nieużytkowanej części targowiska. Będzie mógł się tam odbywać handel m.in. odzieżą czy artykułami gospodarczymi. Prezes spółki Lech liczy, że uda się też przyciągnąć wytwórców regionalnych produktów spożywczych czy małej gastronomii.

Stefanowicz mówił, że jeśli przedsiębiorcy po powstaniu nowych hal będą zgłaszać chęć powstania kolejnych, spółka będzie z nimi rozmawiać o możliwościach dalszego rozwoju targowiska.

Przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność na targowisku, dzierżawią teren od spółki, to od nich zależy zagospodarowanie tego terenu. Na terenie targowiska jest ok. 2,5 tys. miejsc, podpisanych umów jest ponad 1,7 tys.; niektórzy przedsiębiorcy dzierżawią kilka miejsc.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie