×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Oława wzbogaciła się o architekturę spod kreski MH Architekci. To inwestycja dla PFR Nieruchomości

  • Autor: PAP
  • 11 sie 2022 14:20
  • Aktualizacja: 11 sie 2022 14:23
Oława wzbogaciła się o architekturę spod kreski MH Architekci. To inwestycja dla PFR Nieruchomości
W Oławie zakończono budowę osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus, fot. MH Architekci

W Oławie zakończono budowę osiedla spod kreski MH Architekci w ramach programu Mieszkanie Plus. Inwestycja przy ul. Paderewskiego jest wspólnym przedsięwzięciem spółki PFR Nieruchomości i władz miasta Oława, które wskazały teren pod realizację osiedla.

REKLAMA

  • Osiedle przy ul. Paderewskiego w Oławue projektu MH Architekci zostało ukończone.
  • Projektanci zaproponowali kameralne budynki o prostych bryłach i jasnym odcieniu elewacji.
  • Oława jest kolejną - po Wałbrzychu - dolnośląską lokalizacją inwestycji zrealizowanej przez PFR Nieruchomości.

O zakończeniu budowy osiedla składającego się z trzech czterokondygnacyjnych budynków poinformowała dyrektor biura prasowego spółki PFR Nieruchomości Ewa Syta.

Jak przypomniała, osiedle powstało na podstawie projektu przygotowanego przez pracownię MH Architekci. "Projektanci zaproponowali kameralne budynki o prostych bryłach i jasnym odcieniu elewacji. Każdy z trzech bloków posiada strefę wejściową w innym kolorze. To rozwiązanie ułatwia poruszanie się po osiedlu. Pomiędzy budynkami znajduje się zielona przestrzeń wypoczynku i rekreacji wraz z placem zabaw" - podała.

Osiedle przy ul. Paderewskiego zaoferuje przyszłym najemcom mieszkania o zróżnicowanej strukturze oraz metrażach - od 25 metrowych kawalerek do niespełna 70 metrowych M3. W ramach inwestycji powstało także 8 mieszkań przystosowanych do osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie mieszkania zostały wykończone w standardzie podstawowym. Najemy będą mieli do dyspozycji około 170 miejsc postojowych.

Syta poinformowała, że nabór do mieszkań przeprowadził Urząd Miasta Oława, który ustalił kryteria dla osób ubiegających się o zawarcie umowy najmu. "Osoby biorące udział w rekrutacji nie mogły być właścicielem innej nieruchomości oraz musiały spełniać warunki finansowe ustalone przez samorząd. Obecnie trwa weryfikacja złożonych wniosków" - wyjaśniła.

W komunikacie podkreślono, że Oława jest kolejną - po Wałbrzychu - dolnośląską lokalizacją inwestycji zrealizowanej przez PFR Nieruchomości S.A.. Kolejne mieszkania powstaną we Wrocławiu, w którym trwa budowa osiedla Nowa Kolejowa z niemal 500 lokalami w formule najmu instytucjonalnego. W projektowaniu są też osiedla przy ul. Zatorskiej na Psim Polu oraz przy ul. Białowieskiej na wrocławskich Popowicach. Od lipca 2021 roku trwa także budowa 221 mieszkań przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie